Artykuł sponsorowany Zastosowania śrub i nitów introligatorskich

Zastosowania śrub i nitów introligatorskich

Do produkcji niektórych materiałów biurowych oraz produktów promocyjnych potrzebne są określone materiały, mechanizmy i akcesoria, np. śruby i nity introligatorskie. Nazwy te często używane są zamiennie, choć nie do końca poprawnie. Śruby składają się główki i trzpienia, natomiast nit to metalowy grzybek, składający się tylko z jednej części. Zarówno nity, jak i śruby to rodzaj łączników wykorzystywanych w reklamie, poligrafii i pracach introligatorskich. Są to produkty o niesamowitej wytrzymałości, wykonane z najwyższej jakości materiału, który gwarantuje estetyczny wygląd oraz trwałość.

Czym wyróżniają się śruby introligatorskie?

Zarówno śruby introligatorskie, jak i nity są niezastąpione w przypadku konieczności szybkiej naprawy połączenia nitowanego lub utworzenia nowego, bez korzystania ze zbijaków i pras. Montaż z użyciem śrub jest łatwy, a przede wszystkim daje wiele możliwości oraz rozwiązań. Na rynku dostępne są śruby plastikowe, wykonane z niklowanego metalu, wkręcane lub wciskane. Przy czym te ostatnie cieszą się większą popularnością, z uwagi na nieco szybszy montaż. Jednak nie można ich później rozmontować, jak w przypadku śrub zakręcanych.

Jak dowiadujemy się w rozmowie z przedstawicielem firmy Kakado, która oferuje materiały poligraficzne oraz introligatorskie dla poligrafii, reklamy i branży opakowań: 

łączniki różnią się od siebie nie tylko materiałem wykonania i sposobem montażu, ale również kształtem główki, który wpływa m.in. na to, jaką powierzchnię finalnie uzyskamy. W introligatorstwie najczęściej używa się nitów grzybkowych, soczewkowych, stożkowych oraz tych z dużym kołnierzem.

Do czego wykorzystuje się śruby i nity introligatorskie?

Nity metalowe i plastikowe przeznaczone są do trwałego łączenia ze sobą materiałów w branży poligraficznej i introligatorskiej. Sprawdzają się w drukarniach, pracowniach introligatorskich i agencjach reklamowych. Znajdują zastosowanie w produkcji wzorników, albumów, próbników, katalogów, kart menu czy artykułów przeznaczonych dla dzieci. Przy czym do produkcji artykułów dziecięcych szczególnie są polecane śruby plastikowe. Należy także pamiętać, że do zakuwania metalowych nitów introligatorskich potrzebna jest nitownica ręczna wraz z końcówkami do nitowania.

W zależności od rodzaju łączników mają one inne zastosowanie, np. nity grzybkowe maszynowe używane są często do mocowania mechanizmów ringowych i produkcji segregatorów, a nity przelotowe rurkowe do produkcji materiałów biurowych, wzorników lub zestawów próbek. W branży odzieżowej nity służą do łączenia tkanin, skóry, wyrobów skóropodobnych i tworzyw sztucznych. Z powodzeniem mogą być też wykorzystane do produkcji ozdób i upominków.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas