Materiał Partnera Zakład Pogrzebowy ArkA – profesjonalny organizator uroczystości ostatniego pożegnania

Zakład Pogrzebowy ArkA – profesjonalny organizator uroczystości ostatniego pożegnania

Organizacja uroczystości pogrzebowych to zadanie, które często przerasta pogrążonych w smutku członków rodziny. Utrata bliskiej osoby wywołuje również ból i ogromny stres, uniemożliwiający sprawne załatwienie wszelkich formalności. Z pomocą żałobnikom przychodzą wyspecjalizowane, dyskretne firmy, takie jak lubuski Zakład Pogrzebowy ArkA, zajmujący się kompleksową obsługą ostatnich pożegnań już od 2000 roku.

Organizacja kremacji oraz transportu zwłok

Jedną z najtrudniejszych kwestii, z którą często muszą się zmierzyć bliscy osoby zmarłej, jest organizacja transportu zwłok do miejsca pochówku. Niezależnie od tego, czy do zgonu doszło na terytorium Polski czy za granicą, personel Zakładu Pogrzebowego ArkA zajmie się wszelkimi formalnościami oraz zadba o to, aby odebrać i przewieźć ciało do zakładu pogrzebowego lub kaplicy w godnych warunkach, z zachowaniem obowiązujących norm sanitarnych. Jeśli rodzina zmarłego chce zlecić spopielenie zwłok, pracownicy Arki skierują ciało do zaufanego krematorium, z którego bliscy otrzymają świadectwo kremacji. Istnieje też możliwość wynajęcia chłodni w sytuacji, gdy z różnych przyczyn niezależnych od rodziny termin pochówku nie jest jeszcze ustalony.

Godna ceremonia ostatniego pożegnania

Zanim dojdzie do pochówku, Zakład Pogrzebowy podejmie szereg różnych działań, by uczynić ceremonię ostatniego pożegnania wyjątkową i wzniosłą. Firma zapewnia szeroki asortyment trumien tradycyjnych, urn, krzyży, tabliczek pogrzebowych, a także przygotuje i umieści we wskazanych miejscach nekrologi. Doświadczeni pracownicy dobiorą odpowiednio strój dla osoby zmarłej, jeśli rodzina nie dysponuje własnym kostiumem. Przed ubraniem ciało jest myte, mężczyźni – goleni i czesani, a kobiece twarze malowane. Odzież pogrzebowa wybierana jest zaś w taki sposób, by ukryć ewentualne zmiany fizyczne, powstałe w wyniku choroby lub wypadku. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, empatyczny personel Zakładu ArkA zatroszczy się również o różne dodatki do odzieży: rękawiczki, chusty, krawat lub kapelusz.

W trakcie uroczystości na cmentarzu bliscy zmarłego nie muszą się angażować w żadne działania organizacyjne. Wszystkim kompleksowo zajmują się wykwalifikowani pracownicy Arki, którzy dostarczą ciało eleganckim karawanem oraz przygotują godną oprawę pochówku – zamówią dekoracje trumny, wieńce i wiązanki, zorganizują windę pogrzebową, pamiątkową księgę z kondolencjami oraz oprawę muzyczną. Jeśli bliscy zmarłego będą chcieli wygłosić mowę pożegnalną, Zakład Pogrzebowy ArkA zatroszczy się również o nagłośnienie.

Opracowanie:

Zakład Pogrzebowy ArkA

Kożuchów , Nowosolna 26

  • tel. 68 355 26 28

Podziel się