Materiał Partnera Zabezpiecz swój lokal z systemem alarmowym firmy ochroniarskiej Grupa Ochrony Partner

Zabezpiecz swój lokal z systemem alarmowym firmy ochroniarskiej Grupa Ochrony Partner

Zapewnienie bezpieczeństwa firmowego budynku, jak również zatrudnionym w niej pracownikom nie powinno opierać się wyłącznie na zainstalowaniu kamer. Dla kompleksowej ochrony warto zdecydować się na inwestycję w zintegrowany monitoring systemu alarmowego, oferowany przez firmę Grupa Ochrony Partner z Kielc. Nowoczesne rozwiązania w połączeniu z między innymi urządzeniami kontroli dostępu zapewnią spokój wszystkim użytkownikom obiektu.

Zalety systemu alarmowego

Obecnie niemal każda firma posiada na swoim terenie monitoring wizyjny. Już sam w sobie jest to pewnego rodzaju element zniechęcający potencjalnych włamywaczy lub wandali do wyrządzenia szkody. Niemniej jednak warto podnieść poziom bezpieczeństwa, decydując się na jedną z form nowoczesnego systemu alarmowego. W swojej ofercie firma ochroniarska Grupa Ochrony Partner proponuje klientom nie tylko projekt wraz z montażem zabezpieczeń elektronicznych, ale również stały monitoring wysyłanych przez czujki systemów alarmowych. To gwarantuje natychmiastową reakcję patrolu interwencyjnego w razie zagrożenia, który zjawia się na miejscu w ciągu dziesięciu minut, podejmując właściwe środki zabezpieczenia lokalizacji, jak również w miarę możliwości ujęcia sprawcy. Dzięki takiej usłudze obiekt jest chroniony przez dwadzieścia cztery godziny na dobę każdego dnia.

Zasada działania systemu

W ramach podjętej współpracy pracownicy Grupa Ochrony Partner zajmują się wyposażeniem budynku, który ma zostać objęty zdalnym nadzorem w szereg czujek. Klienci mogą wybrać, jaki rodzaj sygnałów mają one odbierać: dym, ruch, drgania, temperaturę lub gaz. W momencie odebrania określonego przez detektor impulsu uruchamia się sygnał alarmowy, który przesyłany jest automatycznie do Bazy Monitoringu firmy Grupa Ochrony Partner. Jego prawdziwość jest niezwłocznie weryfikowana poprzez wykonanie telefonu do wyznaczonej osoby oraz na obrazie dostarczanym przez kamery. W tym samym czasie na miejsce jedzie już patrol interwencyjny. W razie odwołania alarmu przez klienta pracownicy wracają do bazy.

Rozszerzenie zabezpieczeń

Wykonawstwo tego rodzaju zintegrowanego systemu alarmowego, firma Grupa Ochrony Partner może powiększyć o montaż urządzeń kontroli dostępu, jak również telewizji dozorowej. To rozwiązanie skutecznie wspomaga monitoring efektywności pracowników. Dzięki temu można na bieżąco weryfikować godziny pracy, jak również zabezpieczyć poszczególne pomieszczenia przed wejściem do nich osób nieupoważnionych – na przykład archiwa lub serwerownie. Zastosowanie telewizji dozorowej pozwala zaś zatrudnionemu na miejscu ochroniarzowi sprawniej reagować na występujące akty agresji, pożary lub budzące podejrzenie zachowania osób postronnych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku, gdy teren firmy jest rozległy i bezpośrednie patrolowanie wszystkich miejsc nie jest fizycznie możliwe.

Opracowanie:

Grupa Ochrony Partner

Kielce , Jagiellońska 74 lok. 230

Podziel się