Materiał Partnera Wywóz szamba – jak pozbyć się nieprzyjemnych oparów bazowych?

Wywóz szamba – jak pozbyć się nieprzyjemnych oparów bazowych?

Każdy z nas generuje ścieki. W zależności od zużywanej dziennie ilości wody posiadając przydomowe szambo, potrzebujemy z większą lub mniejszą częstotliwością je opróżniać. Usługi wywozu nieczystości z szamb nie należą do łatwej i przyjemnej pracy, wiążą się z dużą odpowiedzialnością za poprawnie przeprowadzoną usługę. Obecnie istnieją metody pozwalające zmniejszyć skutki uboczne w postaci odoru tej usługi.

Podobnie, jak stosowanie szczelnych szamb na ścieki z odpowiednich wytrzymałych tworzyw jak żelbeton czy plastik, tak samochody asenizacyjne używane przy opróżnianiu szamb muszą być sprawne, nowoczesne, by zagwarantować, ze ścieki nie zanieczyszczą wód gruntowych.

Użytkując szambo nie dopuszczaj do przepełnienia zbiornika

Można dokonać tego od czasu do czasu zaglądając pod pokrywę albo montując specjalny czujnik poziomu nieczystości. Czujnik ten może być mechaniczny funkcjonujący na zasadzie pływaka. Może też być elektryczny, który sygnalizuje światłem lub efektem dźwiękowym zapełnienie się komory szamba. Wóz asenizacyjny zamawiamy wtedy, gdy szambo jest prawie pełne.

Nie należy czekać na ostatnią chwilę, lepiej mieć 2-3 dni zapasu na wypadek, gdyby brakowało w danym okresie w firmie utylizującej odpady wolnych terminów. Czynność kontrolowania poziomu zapełnienia szamba należy mieć na uwadze, zwłaszcza przy zwiększonym od standardowego poboru wody. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko przedostania się ścieków na teren posesji.

Zamawiając usługę wywozu ścieków, musimy pamiętać, iż jest to usługa, która uregulowana jest prawnie i mogą ją wykonywać wyłącznie firmy posiadające odpowiednie zezwolenia oraz podpisane umowy z okoliczną oczyszczalnią ścieków. Przykładem takiej firmy jest firma Szmabex Łukasz Pieruszka.

Korzystając z szamba pamiętaj o biopreparatach do szamb

Aby zminimalizować emisję nieprzyjemnych zapachów oraz przyspieszyć proces rozkładu związków organicznych w ściekach i ich osadach warto pamiętać o korzystaniu ze specjalnych środków, biopreparatów do szamb.

Nieprzyjemny zapach pojawia się w wyniku podciśnienia powstającego podczas wypompowywania ścieków. Działanie siły ssącej powoduje wyssanie wody z syfonów umywalek, wanien, brodzików i toalet co wiąże się z pojawieniem fetoru. Dodatkowo poza biopreparatami do szamb warto zamówić usługę wywozu szamba w firmie dysponującej nowoczesnymi wozami do wywozu ścieków. Firmy te stosują nowatorskie rozwiązania w postaci emitowania do otoczenia oparów olejków eterycznych neutralizujących zapach bazowy.

Opracowanie:

Szambex Łukasz Pietruszka

Łask , Jesionowa 5 lok. 14

  • tel. 727 575 858

Podziel się