Materiał Partnera Wynajem sali na uroczystości rodzinne, na co zwrócić uwagę?

Wynajem sali na uroczystości rodzinne, na co zwrócić uwagę?

Organizacja chrzcin, komunii, urodzin to wydarzenie rodzinne, które jest zajmujące na wiele dni przed planowaną datą uroczystości. Znalezienie odpowiedniej sali, oprawy muzycznej, wystroju sali, menu i atrakcji dla najmłodszych gości bywa nie lada wyzwaniem. Zobaczmy, jak wybór miejsca na świętowanie uroczystości rodzinnych może pomóc w organizacji tego przedsięwzięcia?

Obecnie dostęp do mediów jest swego rodzaju ułatwieniem rozeznania się w temacie wyboru sali na uroczystości rodzinne. Dzięki powszechnemu dostępowi do internetu możemy czerpać pomysły na stworzenie dopasowanego do naszych potrzeb scenariusza imprezy, tak aby dana uroczystość na długo pozostała w pamięci solenizanta i jego najbliższych.

Nim wybierzesz aranżację sali wybierz lokal, przemyśl lokalizację

Częstym błędem jaki zdarza nam się popełniać, to zapalanie się na daną aranżację wnętrza, przybranie sali nim jeszcze ją wybierzemy miejsce, gdzie zorganizujemy komunię lub chrzciny, a potem (czasami na siłę) próbujemy skopiować elementy wystroju nie zastanawiając się, czy dobrze wpłyną one na odbiór sali przez naszych gości.

Warto zanim odpowiemy sobie na pytanie jak przybrać salę, znajdźmy odpowiedź na pytanie gdzie będzie się odbywać komunia czy chrzściny naszego dziecka. Aby wybrać miejsce idealne, zastanówmy się nad lokalizacją lokalu:

  • Czy łatwo do niego trafić?
  • Czy jest z dala od zgiełku ulicznego?
  • Czy ma wokół teren zielony?
  • Czy ma wystarczający parking?

Ważna jest przestronność sali

Niedobór sali do liczby zaproszonych gości wiąże się albo ze zbyt dużym ściskiem, brakiem swobody wśród gości, albo wrażeniem pustki, brakiem poczucia przytulności. W momencie, gdy organizujemy imprezę dla licznej rodziny i przyjaciół za mała sala, to problem logistyczny przy obsłudze gości. Najlepiej skorzystać z porady opiekuna sali, specjalisty ds. organizacji przyjęć, by dobrać wystrój, miejsce imprezy pod liczbę gości i scenariusz imprezy.

Przykładem lokalu usługowego, który dba o każdy detal organizacyjny organizowanych imprez rodzinnych, jest Karczma u Gazdy, która dysponuje nie tylko komfortową salą restauracyjną, ale również udostępnia swoim gościom przepiękny ogród z placem zabaw, który docenią najmłodsi goście.

Organizację uroczystości zostaw specjalistom

Profesjonalne punkty gastronomiczne oferują pomoc w organizacji imprez rodzinnych w postaci kierownika sali lub doradcy ds. organizacji przyjęć rodzinnych, który w trakcie podpisywania umowy, zadba o najmniejszy szczegół przebiegu uroczystości, od ustawienia stołów, poprzez dobór menu na przystroju stołów, lokalu skończywszy. Dzięki temu możemy będąc poniekąd gospodarzami tej imprezy, poczuć się swobodnie, świętować razem z naszymi pociechami, zamiast pilnować porządku wydawania potraw, czy dbania o porządek na stołach. To kierownik sali dobierze odpowiednią liczbę doświadczonych kelnerów do liczby gości, tak aby goście czuli się komfortowo.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas