Materiał Partnera Wynajem kontenerów śmieciowych,wywóz odpadów

Wynajem kontenerów śmieciowych,wywóz odpadów

Okres schyłku kalendarzowej zimy i początku wiosny to czas porządków i sprzątania, nie tylko na podwórkach, ale również w parkach, placach użyteczności publicznej i większych obszarach przydomowych. Zarówno drobne, jak i kompleksowe prace porządkowe powinny być odpowiednio zaplanowane, a ekipa porządkowa winna mieć odpowiedni sprzęt i wyposażenie, aby sprzątanie odbyło się szybko i efektywnie. Poniżej kilka uwag na temat logistyki wywozu odpadków i śmieci.

Porządki w środku i na zewnątrz

Wiosenne topienie marzanny jeszcze przed nami, ale warto już zastanowić się nad porządkowaniem terenu, zwłaszcza że tegoroczna zima miała więcej wspólnego z jesienią i można się spodziewać szybkiego nadejścia wiosny. Takim pracom porządkowym z pewnością będą podlegać tereny wokół domu, ogrody, działki, parki i przydrożne deptaki. W przypadku domków jednorodzinnych warto również podjąć się sprzątania piwnic, w których z pewnością podczas okresu jesienno – zimowego nazbierało się sporo niepotrzebnych rzeczy. Prac porządkowych można podjąć się samemu lub wynająć firmę zajmującą się tym profesjonalnie.

Samodzielne sprzątanie terenów przydomowych

Właściciele przydomowych ogrodów i działek z pewnością będą mieć sporo gałęzi, liści i innych odpadów organicznych do uprzątnięcia. Nierzadkie wichury tegoroczne być może uszkodziły nawet obecny tam drzewostan, warto więc dokonać jego przeglądu, a w przypadku nadłamanych gałęzi dopełnić dzieła natury i odpiłować je, aby nie stanowiły zagrożenia i nie przeszkadzały w prawidłowym rozwoju drzew. Zależnie od ilości liści i gałęzi do uprzątnięcia, konieczne będzie zaopatrzenie się w specjalne worki biodegradowalne lub papierowe, co pozwoli na ich właściwą segregację i skierowanie ich do gminnych kompostowników, gdzie zawartość wraz z workami przysłuży się środowisku naturalnemu. Pojemniki mają kolor brązowy i dzielą się na pojemniki na odpady zielone (gałęzie, liście, trawa, spady owocowe) oraz odpady bio, w większości pochodzące raczej z kuchni. W przypadku większej ilości gałęzi i innych odpadów zielonych konieczne będzie jednorazowe zamówienie dodatkowego pojemnika od firmy zajmującej się wynajmem kontenerów; w przypadku drobnych prac porządkowych dostarczony będzie odpowiednich rozmiarów mobilny pojemnik, w przypadku większej kubatury odpadów, może być to stacjonarny kontener na śmieci.

Wynajem profesjonalnej firmy sprzątającej

W przypadków większych obszarowo terenów, w tym parków, konieczne może okazać się wynajęcie firmy wykonującej sprzątanie terenów zewnętrznych, co wiąże się oczywiście z poniesieniem pewnych kosztów, które jednak mogą być zamortyzowane przez krótki czas przeprowadzania prac porządkowych oraz faktu, że koszt wynajmu kontenerów na śmieci oraz wywozu odpadów jest wliczony w cenę usługi. Jak zauważa pracownik pomorskiej firmy porządkowej To i Owo Serwis Tomasz Kędzierski, także w przypadku obecności odpadów budowlanych, wielkogabarytowych lub innych, do których składowania będą potrzebne odpowiednie pojemniki i kontenery, skorzystanie z usług firm oferujących kompleksowe sprzątanie i wywóz odpadów, może okazać się finalnie tańsze. Również po stronie firmy porządkowej jest również zapewnienie w przypadku stacjonarnego kontenera na odpadki miejsca jego postawienia, lub bieżącego wywozu śmieci za pomocą pojemników mobilnych.

Podziel się