Artykuł sponsorowany Wykorzystanie opakowań tekstylnych w transporcie

Wykorzystanie opakowań tekstylnych w transporcie

To, w jakich warunkach są transportowane towary, wpływa bezpośrednio na jakość tego, co jako konsumenci kupujemy, spożywamy czy użytkujemy. Dlatego kładziony jest nacisk na jak najlepsze zabezpieczenie towaru zarówno przed czynnikami z zewnątrz, jak i wzajemnym oddziaływaniem przewożonych ładunków. Niezwykle pomocne okazują się tutaj opakowania tekstylne.

Typy opakowań

Opakowania tekstylne to tylko jeden z rodzajów zabezpieczeń wielokrotnych stosowanych w transporcie. Oprócz nich stosuje się takie rozwiązania, jak: pojemniki lite, kontenery metalowe, drewniane opakowania, pojemniki z tektury polipropylenowej. Każdy z typów opakowań ma inne przeznaczenie oraz odmienne właściwości fizyczne i chemiczne oraz różną odporność na określone czynniki. Niekiedy metody ochrony przewożonych towarów są łączone, aby uzyskać wyższy poziom bezpieczeństwa.

Obok opakowań wielokrotnych występują także takie, które używane są tylko raz. Należą do nich kształtki i grzebienie, worki i rękawy ochronne, przekładki, narożniki i profile piankowe.

Wróćmy jednak do opakowań tekstylnych. Z czego się je wykonuje i jakie mają zastosowania?

Opakowania tekstylne

Opakowania tekstylne to inaczej opakowania szyte. Głównym materiałem jest tu tkanina syntetyczna. Jak twierdzi producent opakowań THT, są one szeroko stosowane w transporcie produktów podatnych na zarysowywanie powierzchni, pod warunkiem, że są to przedmioty stosunkowo lekkie i niedużych rozmiarów. Tkanina zabezpiecza przed naruszeniem powierzchni, ale nie jest w stanie utrzymać obiektu o znacznej masie – mogłaby się podrzeć.

Opakowania tekstylne raczej nie są używane samodzielnie; stanowią element systemów stelażowych lub pełnią funkcję wkładów do kontenerów i pojemników z innych bardziej wytrzymałych tworzyw. Opakowania tekstylne doskonale oddzielają transportowane przedmioty, a jednocześnie nie zabierają dużo miejsca. Najczęściej są one składane, co oznacza, że w transporcie powrotnym pozwolą zaoszczędzić jeszcze więcej przestrzeni i zachować porządek. Mogą być wykonywane na potrzeby różnych pojemników, w dowolnych rozmiarach oraz kształtach komórek.

Te wszystkie zalety sprawiają, że opakowania tekstylne już na stałe zagościły w logistyce, umożliwiając bezpieczny transport materiałów lekkich i delikatnych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas