Materiał Partnera
Wybór bukietu ślubnego

Wybór bukietu ślubnego

Niemal każda kobieta już będąc dziewczynką wyobraża sobie, jak będzie wyglądać w sukni ślubnej, jaką będzie mieć fryzurę, jaki będzie mieć makijaż. Bukiet ślubny jednak jakoś umyka w tym obrazie, a jest bardzo ważnym elementem dopełniającym stylizację. To właśnie on najczęściej sprawia największe problemy. Jakich kwiatów użyć, jakiego rodzaj bukiet będzie najlepszy? Czym kierować się, żeby wiązanka ślubna była idealnym dodatkiem i ozdobą?

Jaki jest idealny bukiet ślubny

Bukiety ślubne są różne. Ważne jednak jest to, że wiązanka ślubna powinna tworzyć spójną całość w połączeniu z fasonem i kolorem sukni ślubnej, sylwetką panny młodej oraz wszystkimi innymi elementami kreacji. Kwiaciarnia zajmująca się tworzeniem bukietów (taka jak np. kwiaciarnia pani Agnieszki Boczek z Łowicza) musi wziąć pod uwagę także osobowość kobiety oraz jej gust i preferencje w kontekście koloru czy gatunku kwiatów. Bardzo popularne aktualnie są bukiety kwiatów polnych (takich jak stokrotki, lawenda, tulipany), ziół czy nawet sukulentów. Jednak nie tylko kwiaty trzeba wybrać, ale także to, jak bukiet ślubny ma wyglądać. Wyróżnia się bukiety ślubne:

  • klasyczne – pasujące do każdego typu sukni ślubnej, zwykle małe, okrągłe, w których kwiaty ułożone są ściśle i gęsto,
  • kaskadowe – ułożone na kształt kropli wody, bogato zdobione zielonymi elementami roślinnymi, pasują do skromnych sukien ślubnych,
  • nosegay – malutkie, jednolite o okrągłym kształcie, które idealnie komponują się z bogatymi kreacjami,
  • pomader – w kształcie kuli zawieszonej na wstążce, idealne do niecodziennych i nieco abstrakcyjnych stylizacji,
  • wachlarze – jak nazwa sama wskazuje, bukiet ułożony na kształt wachlarza idealnie pasuje z suknami w hiszpańskim stylu,
  • polne wiązanki – hit sezonu, do którego często dodaje się wianek we włosach,
  • berła – złożone ze związanych ze sobą paru kwiatów o długich łodygach, które idealnie pasują do awangardowych sukien ślubnych.

Bukiety ślubne jako bardzo ważny dodatek stylizacji

Wszystkie elementy stylizacji ślubnej muszą być idealne. Nie ma tutaj mowy o pomyłce, więc warto pozostawić to fachowcom i zamówić bukiet w kwiaciarni. Dzięki temu będziemy mogli być pewni, że będzie piękny i genialnie wkomponuje się w kreację panny młodej. Warto tutaj pamiętać, by jasno zakomunikować florystce swoje potrzeby i preferencje, ponieważ od tego bardzo zależy to, jak bukiet ślubny zostanie wykonany. To sprawi, że wszyscy goście będą nim zachwyceni, a na oczepinach panny będą się o niego zabijać.

Opracowanie:

Agnieszka Boczek Kwiaciarnia

Łowicz , Warszawska 1

  • tel. 46 838 87 85

Podziel się