Materiał Partnera Wszechstronne zastosowanie wyrobów firmy LIGUM sp. z o.o.

Wszechstronne zastosowanie wyrobów firmy LIGUM sp. z o.o.

Firma LIGUM sp. z o.o. to lider na rynku wytwarzającym produkty stworzone do maszyn drukujących. Dzięki silnemu rozwojowi wykorzystywanej technologii oraz nowoczesnego sposobu produkcji, przedsiębiorstwo to znacznie powiększyło swój zasięg. Najlepsze materiały budujące i pokrywające powierzchnie walców oraz tulei powodują, że są to wyroby cieszące się doskonałą jakością. Przeczytaj, czym dokładnie zajmuje się ta firma.

Uniwersalność w zastosowaniu

Niewiele osób ma świadomość, że wzorzyste przedmioty codziennego użytku są pokryte farbą naniesioną w specjalny sposób. Dlatego wykorzystywane są przez wielkie (i nie tylko) drukarnie sprzęty typu walce i tuleje, nierzadko pokryte silikonem, gumą bądź innym tworzywem. W związku z dużymi możliwościami oraz zastosowanymi rozwiązaniami produkty przedsiębiorstwa LIGUM sp. z o.o. spotykane są w przemyśle: drukarskim, papierniczym, tekstylnym, spożywczym, drzewnym, opakowaniowym, naftowym, metalurgicznym i maszynowym. Ponadto silny rozwój firmy spowodował, że – LIGUM obecnie to: 6 fabryk (Czechy, Słowacja, Polska, Ukraina, Rosja, USA), ponad 250 pracowników, liczne przedstawicielstwa handlowe w Europie, Ameryce i Azji oraz wciąż rosnąca rzesza stałych klientów.

Rodzaje walców

Przedsiębiorstwo to specjalizuje się w wytwarzaniu walców z rozmaitych surowców. Dlatego można spotkać produkty nawet stworzone z drewna czy silikonu. Ponadto LIGUM sp. z o.o. ma możliwość tworzenia licznych wzorów na powierzchni walców między innymi przy użyciu lasera lub szlifierki. Dzięki temu stają się produktem wszechstronnym, który w np. w podczas produkcji opakowań potrafi starannie nanieść tusz na papier, folię, polichlorek winylu (PVC) czy polipropylen (PP). Z całą pewnością produkty LIGUM biorą udział w tworzeniu otaczających Cię przedmiotów, które są z Tobą obecne, gdziekolwiek się znajdujesz. Niezależnie czy sięgasz po książkę, czy prasę codzienną, wybierasz meble czy miękką wykładzinę na drewnianą podłogę – mówi właściciel przedsiębiorstwa.

Inne dziedziny przemysłowe

Uniwersalność firmy LIGUM sp. z o.o. pozwala stosować swoje produkty także w branżach związanych z przemysłem wydobywczym oraz górniczym, elektrotechnicznym, szklarskim, skórzanym i w wielu innych działach. Zazwyczaj w takich przypadkach stosowane są specjalne rolki gumowe. Ponadto oferowane jest także profesjonalne wsparcie techniczne, które pomaga odpowiednio zadbać o funkcjonalność używanego produktu. W ciągu wielu lat naszej pracy zebraliśmy ogromną wiedzę, która pozwala nam znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla każdego skomplikowanego zadania, jakie stawia nam nowoczesna produkcja przemysłowa – informuje właściciel przedsiębiorstwa. Oznacza to, że firma LIGUM sp. z o.o. jest mocno ukierunkowana na potrzeby swoich klientów, służy fachowym doradztwem oraz szerokim zakresem usług związanych z produkcją swoich artykułów.

Opracowanie:

Ligum Pol sp z o o

Głogów , Sikorskiego 64

Podziel się