Materiał Partnera W jakich sytuacjach potrzebujemy pomocy radcy prawnego?

W jakich sytuacjach potrzebujemy pomocy radcy prawnego?

Radca prawny jest osobą zaufania publicznego. Jest to osoba, która specjalizuje się w różnego rodzaju prawach i pomoże nam w wielu problemach. Niejednokrotnie nie posiadamy odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, aby samemu poradzić sobie z tak skomplikowaną dziedziną jaką jest prawo. Dlatego też jeżeli będziemy musieli wystąpić przed sądem bądź innym organem państwowym, powinna reprezentować nas właściwa i posiadająca doświadczenie osoba.

Czym zajmuje się radca prawny?

Radca prawny to osoba pełniąca funkcję zaufania publicznego. Najogólniej rzecz biorąc świadczy on szeroko pojętą pomoc z zakresu prawa i skupia się na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii, ale i na sporządzaniu projektów aktów prawnych. Ta także osoba będzie reprezentować nas przed sądem i pomoże w wygraniu sprawy. Wiele kancelarii prawnych specjalizuje się w konkretnym odłamie prawa, jednak radcy prawni tacy jak Marzanna Pyrzyk, dzięki odpowiedniej wiedzy i nabytemu doświadczeniu, z całą pewnością będą w stanie pomóc nam w wielu sytuacjach, wymagających profesjonalnej i rzetelnej wiedzy. Nie musimy obawiać się, że problem z którym przychodzimy, będzie zbyt prywatny, gdyż radca wykonując swoją pracę, przestrzega wszelkich zasad etyki zawodowej, a do każdego klienta podchodzi w indywidualny sposób, niezależnie czy przyjdzie mu reprezentować firmę czy też osobę prywatną. Profesjonalna kancelaria zadba o to, żeby klient był jak najbardziej zadowolony z otrzymanego rezultatu.

Wszystko o prawie rodzinnym i prawie pracy

Zarówno prawo rodzinne, jak i prawo pracy stanowią gałęzie prawa cywilnego. Prawo rodzinne ma na celu jak najlepsze rozwikłanie wszelkich spraw związanych ze stosunkami wewnątrz rodziny, co niesie ze sobą zarówno materialne i jak i niematerialne rezultaty. Prawo rodzinne ma na celu dobro każdego z członków rodziny jak i innych osób, których także ono dotyczy. Na jego podstawie odbywają się sprawy o alimenty, ich przyznanie i zwiększenie lub zmniejszenie ich wysokości. Jeżeli chcemy zaadoptować dziecko, także musimy wziąć pod uwagę fakt, że przyznanie opieki nad nim, musi odbyć się na drodze sądowej. Wszelkie sprawy małżeńskie czyli uznanie rozwodu, nieważności małżeństwa, separacji, a także przyznanie opieki nad dzieckiem, któremuś z rodziców, także definiowane są przez prawo rodzinne. Jeżeli z kolei przyjrzymy się prawu pracy, dostrzeżemy iż dotyczy ono regulacji stosunków pomiędzy pracownikiem i pracodawcą. Dzięki prawu pracy, możemy dochodzić swoich praw jako pracownik w przypadku mobbingu, bezpodstawnego zwolnienia czy też nieotrzymania wynagrodzenia. Także interesy pracodawcy są zabezpieczone w przypadku kiedy pracownik podejmował działania na szkodę firmy lub też zniszczył środki pracy, które otrzymał.

Opracowanie:

Marzanna Pyrzyk Kancelaria prawna

Środa Wielkopolska , Wiosny Ludów 10

Podziel się