Materiał Partnera W jaki sposób detektyw pomoże w poszukiwaniu osób?

W jaki sposób detektyw pomoże w poszukiwaniu osób?

Poszukiwanie osób to proces niezwykle skomplikowany, a to, co możemy obejrzeć w serwowanych nam przez telewizję serialach, to wyidealizowane historie. Detektyw może pomóc nam w różnych sytuacjach - w przypadku porwania rodzicielskiego, porwania dla okupu, czy po prostu w przypadku zaginięcia osoby bliskiej, która ukrywa się z powodu konfliktu z rodziną, czy przepadła jak kamień w wodę z powodu choroby i problemów z pamięcią. Dlaczego nie warto działać na własną rękę i jakie są niezbędne kroki, by znaleźć zaginioną osobę? - Przygotowaliśmy krótki poradnik.

Niezbędne kroki, by odnaleźć bliską osobę

Zacznijmy od tego, że nie powinniśmy próbować działać na własną rękę. Kiedy bliska nam osoba przepada, towarzyszy nam wiele silnych emocji i stres. Możemy niewłaściwie interpretować pewne fakty i dochodzić do pochopnych wniosków, a przez to podejmować błędne decyzje i tracić cenny w przypadku zaginięć czas. Pierwszym krokiem po zaginięciu osoby bliskiej powinno być zgłoszenie tego faktu na policję. Trzeba jednak wiedzieć, że o ile zaginie osoba nieletnia lub schorowana, służby zarządzą poszukiwania od razu. Podobnie jest, jeśli dochodzi do porwania dla okupu. Niestety, jeśli zaginie osoba dorosła i zdrowa, może minąć nawet kilka dni, zanim policja zarządzi jakiekolwiek działania. Z punktu widzenia prawa, dorosły człowiek nie ma obowiązku na bieżąco informować swoich najbliższych, gdzie się w danej chwili znajduje i co robi. Jeżeli zależy nam na szybkim podjęciu poszukiwań i naprawdę kompleksowym podejściem do zaginięcia bliskiej nam osoby, warto wybrać się do agencji detektywistycznej, która zajmie się sprawą.

Jak działa detektyw?

Agencja detektywistyczna w pierwszej kolejności zbiera od swojego klienta jak najwięcej informacji dotyczących zaginionej osoby - mówi nam Krzysztof Kosiorowski z Agencji Detektywistycznej z Legnicy. Informacje zbierane są także wśród osób z otoczenia zaginionego, nie tylko od rodziny, ale także na przykład od współpracowników, ponieważ zależy nam na zebraniu wiadomości jak najbardziej obiektywnych. Detektywa przede wszystkim będą interesowały okoliczności zaginięcia, możliwe przyczyny zniknięcia oraz schemat dnia osoby poszukiwanej (o której i gdzie rozpoczyna pracę, jak do niej dociera, jak z niej wraca, co robi w czasie wolnym). Na podstawie zebranych informacji profesjonalna agencja detektywistyczna przygotuje spójną strategię działania. Trzeba podkreślić, że inna jest specyfika poszukiwania dla różnych przypadków. Inaczej będzie wyglądało poszukiwanie dziecka, które zostało uprowadzone przez jednego z rodziców, a inaczej poszukiwanie dziecka, które zostało porwane dla okupu, albo po prostu nie wróciło po szkole do domu. Na nasze życzenie wszystkie działania i podjęte kroki (w tym współpraca z organami ścigania, czy fundacjami zajmującymi się poszukiwaniem osób) zostaną opracowane w szczegółowy raport z dokumentacją. 

Podziel się