Materiał Partnera W jaki sposób czyścić skórę?

W jaki sposób czyścić skórę?

Samodzielne czyszczenie odzieży skórzanej może nie być najlepszym pomysłem – istnieje ryzyko, że uszkodzimy cenną kurtkę lub spodnie, więc dużo lepszą alternatywą jest oddanie naszej skóry w ręce profesjonalistów. Istnieją bowiem eksperckie placówki zajmujące się czyszczeniem tego typu trudnych materiałów, dzięki czemu nawet mocno zabrudzona odzież skórzana ma szansę na drugie życie.

Dlaczego nie należy prać skórzanych ubrań?

Zabrudzenia na odzieży skórzanej biorą się zewsząd – mogą powstawać na skutek brudu z zewnątrz, potu i zwyczajnego użytkowania. Najbardziej typowym zabrudzeniem kurtek skórzanych jest tak zwane zatłuszczenie kołnierza lub też mankietów. I chociaż odzież skórzana jest generalnie bardziej odporna na uszkodzenia i zabrudzenia, także na niej mogą pojawić się plamy, które trudno będzie wywabić bez specjalistycznych środków. Ich nieodpowiednie użycie może jednak sprawić, że prócz plamy ze skóry zniknie także pigment. Dlatego warto oddać nasze skórzane ubrania w ręce profesjonalistów – takich jak pracownicy firmy Cleaner Poznań. W zależności od tego, na jaką usługę się zdecydujemy, nasze skórzane ubrania mogą zostać nie tylko odpowiednio wyczyszczone, lecz także natłuszczone i zabezpieczone przed przyszłymi uszkodzeniami i zabrudzeniami. Stosowanie typowych detergentów na skórze nie tylko nie zapewnia jej odpowiedniej ochrony, lecz także wysusza i zwiększa podatność na defekty. Wystarczy, że spojrzymy na swoje ulubione jeansy, a raczej na skórzaną łatkę, która jest wszyta z tyłu. Po kilku praniach niewiele z niej zostanie – podobnie jak z naszej skórzanej kurtki, jeśli tylko wpadłoby nam do głowy potraktować ją niczym bawełniany T-shirt.

W jaki sposób pralnie czyszczą skórę?

Pralnie chemiczne zajmujące się czyszczeniem wyrobów skórzanych oferują kompleksowe podejście do tematu. Nawet mimo tego, że ceny odzieży skórzanej uległy w ostatnich latach zmniejszeniu, do skóry łatwo się przywiązać, dlatego też wielu z nas zależy na tym, by służyła nam jak najdłużej. Profesjonaliści w pierwszej kolejności zajmują się przede wszystkim rozpoznaniem rodzaju skóry, od którego zależeć będzie dalsze postępowanie. Ważne jest także sprawdzenie miejsc ewentualnego klejenia, bowiem niektóre środki czyszczące potrafią rozpuścić spoiwo. Podczas czyszczenia skóry nie przekracza się zwykle temperatury 40 stopni Celsjusza, by skóra nie marszczyła się i nie twardniała. Dotyczy to głównie skór garbowanych roślinnie.Po czyszczeniu skóry podlegają olejowaniu oraz impregnacji. Najczęściej wymagane jest także ponowne farbowanie powierzchni skórzanego wyrobu.

Opracowanie:

Cleaner Poznań, Czyszcenie, Pranie tapicerki, mebli, wykładzin Dawid Czyż

Poznań , os. Bolesława Śmiałego 21 lok. 35

  • tel. 533 691 228

Podziel się