Materiał Partnera Usługi sprzątające dla hoteli i pensjonatów

Usługi sprzątające dla hoteli i pensjonatów

Wiele hoteli każdego dnia przyjmuje nowych gości, żegnając jednocześnie tych, którzy opuszczają obiekt po nierzadko nawet długim pobycie. W tego typu budynkach ważne jest, by każdy z użytkowników mógł cieszyć się czystymi wnętrzami, o co trudno jest jednak zadbać przy tak intensywnej eksploatacji pomieszczeń. Z tego względu właściciele hoteli oraz pensjonatów decydują się na profesjonalne usługi sprzątające – co obejmują?

Podstawowe usługi związane z utrzymaniem porządku w hotelu

Jednym z najbardziej narażonych na liczne zabrudzenia elementów wyposażenia wnętrz hoteli i pensjonatów są ich podłogi. Niezależnie od charakterystyki zastosowanego materiału wykończeniowego, na podłoże – szczególnie w korytarzu i przy recepcji – często goście i personel nanoszą nieczystości z zewnątrz. Jest o problematyczne głównie w sezonie jesienno-zimowym, kiedy na obuwiu pozostaje sporo błota lub śniegu. Utrzymanie porządku w głównej, reprezentacyjnej części hotelu lub pensjonatu jest zatem trudne.

Rozwiązaniem problemu jest wynajęcie specjalistów zajmujących się realizacją usług sprzątających dla wspomnianych obiektów. Jedną z takich firm jest Dealmax, której oferta obejmuje również możliwość utrzymania porządku w innych typach budynków. W przypadku hoteli i pensjonatów do podstawowych czynności w tym zakresie zalicza się zatem mycie podłóg, ale też okien czy elewacji. Regularnie opróżniane są również kosze na śmieci, a środki czyszczące i higieniczne w każdym pokoju oraz pomieszczeniach ogólnodostępnych uzupełniane są na bieżąco.

Jak profesjonaliści dbają o porządek w pokojach hotelowych?

Pozytywna opinia na temat hotelu czy pensjonatu wystawiona przez gościa to rekomendacja, która ma realny wpływ na wybór danego miejsca przez innych. Aby otrzymać jak najlepsze recenzje, właściciele takich obiektów muszą zadbać przede wszystkim o czystość w pokojach gościnnych. Również i utrzymanie w nich porządku zalicza się do profesjonalnych usług sprzątających. Firmy działające w tym zakresie oddadzą zużytą pościel do pralni, a także wyczyszczą dywany, wykładziny i inne, wymagające specjalnej pielęgnacji powierzchnie.

Dodatkową usługą jest w tym wypadku także polimeryzacja posadzek. W pokojach hotelowych i w pensjonatach niezbędne jest też zadbanie o czystość sanitariatów. Armatura w toaletach i łazienkach podlega czyszczeniu w ramach kompleksowych usług sprzątających dla obiektów noclegowych. Decyzja o podjęciu współpracy z firmą zajmującą się sprzątaniem hoteli czy pensjonatów to dla właścicieli takich budynków bardzo wygodne i korzystne rozwiązanie, które pozwoli na zapewnienie gościom najlepszych warunków pobytu.

Opracowanie:

Podziel się