Materiał Partnera Ugoda alimentacyjna u notariusza Łukasza Chwiałkowskiego

Ugoda alimentacyjna u notariusza Łukasza Chwiałkowskiego

Łukasz Chwiałkowski prowadzi swoją Kancelarię Notarialną w Toruniu od 2006 roku. Oferuje klientom szeroki wachlarz czynności notarialnych, w tym zawarcie ugody alimentacyjnej. To coraz popularniejszy sposób na zabezpieczenie finansowe dzieci zrodzonych w nieformalnych związkach. Wizyta u notariusza jest doskonałą alternatywą dla rozprawy w sądzie. Jakie są zalety ugody alimentacyjnej?

Ugoda alimentacyjna i korzyści, które z niej wynikają

O wysokości i szczegółach płatności alimentów na dzieci zazwyczaj decyduje sąd. Dzieje się tak w szczególności w przypadku rodziców, którzy nie mogą się w tej kwestii porozumieć. Z doświadczenia wiadomo jednak, że nie każda para ma tego rodzaju problem. Rodzice, którzy ustalili między sobą finansowy aspekt opieki nad dziećmi, nie muszą uczestniczyć w stresującej rozprawie sądowej. Swoje ustalenia mogą „przelać na papier” w obecności notariusza. Jak przekonuje prawnik z Kancelarii Notarialnej Łukasza Chwiałkowskiego – ugoda alimentacyjna ma taką samą moc urzędową co wyrok sądowy. Dokument zabezpiecza interesy dziecka na określony czas, a co ważne, można w dowolnym momencie zmodyfikować jego treść, jeśli rodzice małoletniego uznają, że jest to konieczne. Decyzję wydaną przez sąd może zmienić tylko sąd, co oznacza ponowny udział wszystkich zainteresowanych w rozprawie.

Ugoda alimentacyjna a ewentualne egzekwowanie należności

Wiele osób obawia się, że ugoda alimentacyjna nie uchroni ich w momencie, kiedy strona zobowiązana do płacenia alimentów, przestanie je uiszczać. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że działa ona tak samo, jak orzeczenie sądu opatrzone klauzulą wykonalności. Rodzic, który nie otrzyma płatności na czas, może pójść z ugodą alimentacyjną do komornika, który zajmie się ściąganiem należności. Notariusz Łukasz Chwiałkowski dokłada wszelkich starań, by treść dokumentu była trudna do podważenia i gwarantowała rodzinie bezpieczeństwo finansowe. Swoją ofertę kieruje dla par, które pragną pokojowo i skutecznie rozwiązać kwestię alimentów na wspólne dzieci. W Kancelarii Notarialnej w Toruniu można to zrobić szybko, wygodnie i za niewysoką opłatą. Koszt sporządzenia ugody alimentacyjnej określa taksa notarialna, której wysokość można negocjować.

Opracowanie:

Łukasz Chwiałkowski Kancelaria notarialna

Toruń , Łazienna 32 lok. 2

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas