Materiał Partnera Szeroki zakres usług notarialnych w renomowanej kancelarii

Szeroki zakres usług notarialnych w renomowanej kancelarii

Do notariusza udajemy się w wielu różnych sytuacjach – przeważnie wtedy, gdy konieczne jest sporządzenie konkretnego dokumentu w formie aktu notarialnego. Zakres świadczonych przez kancelarię notarialną usług jest jednak znacznie szerszy i obejmuje również sporządzanie innych aktów, a także poszczególnych poświadczeń i nie tylko. Czym zatem jeszcze jest w stanie zająć się notariusz?

Istotne akty

Sporządzenie dokumentu w formie aktu notarialnego w niektórych przypadkach jest nie tylko dodatkowym zabezpieczeniem, ale również wymogiem. W takich sytuacjach konieczne jest odwiedzenie kancelarii notarialnej, której szeroki zakres usług obejmuje przygotowywanie aktów notarialnych w sposób zgodny z prawem. Nie są to jednak jedyne akty, których sporządzenia podejmie się notariusz. Może on bowiem na życzenie klienta zadbać o właściwe wykonanie aktu poświadczenia dziedziczenia ustawowego lub testamentowego, z wyłączeniem dziedziczenia na podstawie testamentów szczególnych.

Warto pamiętać, że przy sporządzaniu wszelkich aktów notariusz zaproponuje także wsparcie prawne, które może okazać się wręcz nieocenione. W ten sposób funkcjonuje kancelaria notarialna Andrzeja Krzysztonia, co pozwala uzyskać gwarancję przygotowanego zgodnie z prawem oraz prawidłowo dokumentu. Oprócz aktów notariuszowi można też zlecić wykonanie poświadczeń. To m.in. poświadczenie własnoręczności podpisu, ale także szereg innych dokumentów tego typu – jakich dokładnie?

Poświadczenia, wypisy, odpisy i wiele więcej

W ramach świadczonych usług kancelaria notarialna jest w stanie zadbać o prawidłowe przygotowanie poświadczenia daty okazania dokumentu czy pozostawania osoby przy życiu lub w określonym miejscu, co niekiedy staje się bardzo istotnym materiałem np. przy postępowaniach sądowych. Notariusz sporządza też wypisy, odpisy i wyciągi dokumentów, których zgodność z okazanym dokumentem także potwierdzana jest przez niego poprzez specjalne poświadczenie.

Na żądanie stron kancelaria notarialna przystąpić może do przygotowania projektu aktów czy chociażby oświadczeń. To wygodne rozwiązanie, które dodatkowo gwarantuje zgodność z obowiązującymi przepisami prawa i wszelkimi normami. Co ciekawe, notariusz może również zadbać o doręczenie oświadczeń, spisanie protokołów czy nawet przyjęcie na przechowanie pieniędzy, dokumentów lub papierów wartościowych. Depozyt notarialny to jedna z usług, która staje się coraz częściej wybieraną metodą zabezpieczenia konkretnych dóbr np. przy realizowaniu poszczególnych transakcji. Notariusz jest zatem w stanie zająć się wieloma kwestiami, które pozwalają skutecznie ochronić własne interesy – warto o tym pamiętać i wybrać renomowaną kancelarię notarialną.

Opracowanie:

Krzysztoń Andrzej. Kancelaria Notarialna

Olsztyn , Samulowskiego 2 lok. 1

Podziel się