Materiał Partnera Sprzątanie wspólnot mieszkaniowych oraz spółdzielni

Sprzątanie wspólnot mieszkaniowych oraz spółdzielni

Dawniej utrzymanie porządku na terenie części wspólnych bloków, kamienic i domów wielorodzinnych było zadaniem mieszkańców, jednak w dzisiejszych czasach coraz więcej spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych decyduje się na zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej. Jakie s zalety tego rozwiązania i jaki zakres obowiązków możemy powierzyć firmie zewnętrznej?

Sprzątanie części wspólnych budynku

Do podstawowych zadań realizowanych przez firmy świadczące usługi porządkowe dla wspólnot mieszkaniowych oraz spółdzielni należy dbałość o czystość części wspólnych budynku – w szczególności klatek schodowych, korytarzy, piwnic, strychów i innych pomieszczeń użytkowych, takich jak na przykład pralnia czy suszarnia.

Przykładowe usługi, które realizują firmy sprzątające takie jak LilyHome, oferująca swoje usługi firmom, klientom indywidualnym oraz wspólnotom mieszkaniowym na terenie Leszna i okolic, to:

  • zamiatanie oraz mycie klatek schodowych, korytarzy, piwnic, suszarni i wózkowni,
  • czyszczenie balustrad,
  • omiatanie pajęczyn na klatce schodowej,
  • mycie drzwi wejściowych, szyb i gablot ogłoszeniowych,
  • mycie okien oraz parapetów - na klatkach schodowych, w piwnicach oraz pomieszczeniach przeznaczonych do użytku wspólnego,
  • czyszczenie grzejników oraz drzwi do pomieszczeń ogólnodostępnych.

Utrzymanie porządku wokół budynków

Wiele firm świadczących usługi porządkowe oferuje także utrzymanie porządku na terenie spółdzielni – pielęgnację terenów zielonych oraz prace porządkowe mające na celu utrzymanie schludnego wizerunku budynków.

W zakres takich usług wliczają się zarówno prace sezonowe, takie jak grabienie liści jesienią, czy odśnieżanie zimą, jak i codzienna dbałość o porządek – zamiatanie chodników, opróżnianie koszy na śmieci i inne prace porządkowe.

Profesjonalne firmy sprzątające oferują także mycie kostki brukowej oraz elewacji, a nawet sprzątanie po zleconych przez administrację pracach remontowo-budowlanych.

Zalety korzystania z usług firmy sprzątającej

Najważniejsza zaletą nawiązania współpracy z profesjonalną firmą sprzątająca jest utrzymanie porządku na terenie spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej. Wpływa to na prestiż otoczenia, a także komfort osób zamieszkujących budynki. Ponadto, ma to duży wpływ na zadowolenie mieszkańców, ze względu na odciążenie ich z dotychczas wykonywanych prac porządkowych.

Usługi sprzątające wykonywane przez sprawdzoną firmę to profesjonalizm i dbałość o szczegóły. Firmy świadczące usługi porządkowe korzystają z wysokiej jakości środków czyszczących, które zapewnią budynkom czysty i schludny wygląd na długi czas.

Opracowanie:

Podziel się