Artykuł sponsorowany Sprzątanie po remontach i budowach - na co zwrócić uwagę?

Sprzątanie po remontach i budowach - na co zwrócić uwagę?

Zarówno remont, jak i budowa to duże przedsięwzięcia, które wymagają dużego nakładu czasu oraz środków finansowych. Zazwyczaj jednak jesteśmy zadowoleni, bo odnowione lub zupełnie nowe wnętrza spełniają nasze oczekiwania. Ogromnym minusem każdego remontu i budowy jest konieczność posprzątania, która często bywa karkołomnym wyzwaniem. Jak profesjonalnie i sprawnie sprzątnąć po remoncie lub budowie?

Sprzątanie po remoncie.

Remont domu czy mieszkania pozostawia mnóstwo pyłu i to z nim trudno sobie poradzić bez profesjonalnego sprzętu. Decydując się na samodzielne sprzątanie po remoncie, trzeba się odpowiednio przygotować. Oznacza to przede wszystkim zwolnienie z pracy, by móc skończyć sprzątanie tego samego dnia. Należy też przygotować odpowiednie, sprawdzone środki chemiczne do sprzątania, odkurzacz, i dobrej jakości mop. Jeśli mamy drewnianą podłogę to przydadzą się specjalne szczotki z miękkim włosiem. Zawsze zaczynamy sprzątanie od góry, czyli od sufitu do podłogi. W zależności od skali remontu może będziemy potrzebowali specjalny kontener do wywozu odpadów budowlanych. Tego dnia nie ominie nas czyszczenie lamp, mycie okien i parapetów, odkurzanie oraz mycie i pielęgnacja podłóg. Niestety czynności te, a zwłaszcza odkurzanie, będziemy musieli powtórzyć kilkakrotnie, gdyż pył budowlany jest bardzo trudny do usunięcia. Trzeba jeszcze znaleźć siły na późniejsze umeblowanie wyremontowanych pomieszczeń oraz ich dekorację. Przed włożeniem rzeczy do szafy, należy jeszcze raz starannie przetrzeć meble, zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Będzie to bardzo pracowity dzień, więc warto zapewnić sobie czyjąś pomoc lub skorzystać z oferty firmy zajmującej się profesjonalnym sprzątaniem po remontach.

Sprzątanie po budowie.

Planując sprzątanie po budowie, trzeba na pewno przemyśleć, ile czasu na nie będziemy potrzebowali. Często będziemy musieli usunąć resztki farb lub klejów, tynku, czy też gipsu z posadzek. Warto więc zaopatrzyć się w specjalnie do tego przeznaczone substancje czyszczące. Obowiązuje zasada, że najpierw sprzątamy na sucho, czyli odkurzamy i zamiatamy, a dopiero potem na mokro. Konieczne jest odkurzenie ścian z pyłu budowlanego, do czego najlepiej nadaje się odkurzacz przemysłowy. Następnie mycie okien oraz podłóg. Sprzątanie po budowie wiąże się również ze sprzątaniem terenu wokół domu i wywozem gruzu oraz resztek materiałów budowlanych w bezpieczne miejsce – radzi specjalista z poznańskiej firmy Zuzper Recyckling.

Sprzątanie po remoncie i budowie jest podobne, gdyż wykonujemy te same czynności. Zazwyczaj jednak więcej pracy musimy włożyć w sprzątanie po budowie, gdyż mówimy tu o większej powierzchni oraz o terenie przyległym do budynku. Może to stanowczo wydłużyć czas sprzątania i należy to brać pod uwagę, planując pracę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas