Materiał Partnera Sprzątanie biur – co oferują profesjonalne firmy sprzątające

Sprzątanie biur – co oferują profesjonalne firmy sprzątające

Wielkie biurowce i duże przedsiębiorstwa to miejsca, w których trudno obyć się bez profesjonalnych usług sprzątających. Biuro stanowi wizerunek firmy, dlatego musi być zawsze czyste i uprzątnięte. Firmy sprzątające oferują sprzątanie miejsc pracy według ustalonego grafiku, dbając o ich stan, jednocześnie nie przeszkadzając w wykonywaniu obowiązków pracownikom. Co wchodzi w zakres takich usług i czy w ogóle warto z nich korzystać?

Jak działają firmy sprzątające?

Firmy świadczące profesjonalne usługi sprzątania posiadają doświadczenie i odpowiedni sprzęt, dzięki czemu w krótkim czasie są w stanie uporządkować nawet dużą przestrzeń. Zatrudniona w przedsiębiorstwie sprzątaczka pracuje zwykle w godzinach otwarcia biura, dlatego nie może kompleksowo zająć się sprzątaniem, aby nie przeszkadzać pracownikom w wykonywaniu obowiązków. Profesjonalne firmy sprzątające takie jak Usługi Fachowe Mach-Fach Wojciech Cichorski są w stanie elastycznie dopasować się do godzin otwarcia biura, dzięki czemu swoje usługi mogą świadczyć nawet w nocy, kiedy przedsiębiorstwo jest już nieczynne.

Zakres usług firm sprzątających

Firmę sprzątającą można wynająć do regularnych zleceń lub też zdecydować się na okresowe przeprowadzenie gruntownych porządków. W przypadku, gdy do codziennego sprzątania biura zatrudniona jest osoba na etacie, można ograniczyć się do skorzystania z usług firmy tylko co jakiś czas. Może to być na przykład cotygodniowe sprzątanie pomieszczeń w większym zakresie, niż należy to do codziennych obowiązków sprzątaczki. Firmy sprzątające oferują między innymi:

  • pranie wykładzin i tapicerek,
  • mycie i pastowanie podłóg,
  • sprzątanie łazienek i uzupełnianie zapasów higienicznych,
  • czyszczenie sprzętów biurowych, kuchennych i socjalnych,
  • mycie okien i powierzchni szklanych,
  • odkurzanie wykładzin i dywanów.

Trudno sobie wyobrazić, żeby sprzątaczka w etatowym dniu pracy była w stanie wykonać te wszystkie obowiązki. Ponadto odkurzanie czy mycie okien podczas pracy biura, kiedy przyjmowani są klienci, byłoby nieprofesjonalnie i utrudniało pracę pracownikom.

Dlaczego warto zatrudnić firmę sprzątającą?

Zewnętrzne firmy dysponują nowoczesnym sprzętem, który umożliwia szybkie i dokładne czyszczenie. Chodzi tu między innymi odkurzacze piorące, urządzenia parowe czy automatyczne myjki do okien. Dodatkowo takie firmy często korzystają ze specjalnych preparatów czyszczących, które pozwalają usunąć nawet trudne zabrudzenia, bez ryzyka uszkodzenia nawierzchni.

Podziel się