Materiał Partnera Sprzątać (nie) każdy może

Sprzątać (nie) każdy może

Zarządzanie wspólnota mieszkaniową to proces dość złożony i wymagający perfekcji w każdym calu. Jedną z najistotniejszych kwestii w tym zakresie jest zapewnienie naszym lokatorom sprawnego i skutecznego serwisu sprzątającego, który wykona swoje zadanie zarówno w porach ciepłych jak i przede wszystkim zimą. Trudno jednak znaleźć na rynku firmę, której deklarowana kompleksowość usług faktycznie przekłada się na efekty.

Będąc członkiem wspólnoty mieszkaniowej jedną z najważniejszych kwestii dotyczących otoczenia w którym mieszkamy jest sprawa jego czystości i porządku oraz oczywiście bezpieczeństwa. Wszystkie te zadania powierza się zazwyczaj jednej lub kilku firmom oferującym usługi sprzątania, odśnieżania czy dbania o tereny zielone. W praktyce jednak taki układ. I tutaj bardzo często pojawia się problem. Sytuacja kiedy zatrudniamy kilku podwykonawców, czyli zlecamy usługi sprzątania, serwis ogrodowy czy odśnieżanie zimą kilku osobnym firmom, powoduje, że często dochodzi do sytuacji konfliktowych między wykonawcami, dotyczącymi poszczególnego zakresu zadań, niestety z niekorzyścią dla mieszkańców. Na rynku istnieją jednak firmy oferujące kompleksowe usługi porządkowe w pełnym słowem tego znaczeniu, jedna z nich jest zlokalizowana w Gdyni firma sprzątająca PRO-CLEAN Usługi Porządkowe s.c.

Tanio nie znaczy dobrze…

Niestety duża część firm sprzątających wychodzi z założenia, że sprzątać może i umie praktycznie każdy. Z tego też powodu zatrudniany personel sprzątający to ludzie pracujący za najniższe rynkowe stawki, często z grupą inwalidzką, co pozwala pracodawcy obniżyć koszty pracownicze. Trudno zatem oczekiwać od nich wysokiej jakości świadczonych usług, wiedzy o tajnikach sprzątania i czyszczenia oraz pełnego zaangażowania w pracę. Dodatkowo, aby koszty usług można było utrzymać na najniższym możliwym poziomie, i tym samym zarobić jak najwięcej, przedsiębiorcy świadczący takie usługi oszczędzają na stosowanych środkach czystości, niestety ze stratą dla klienta.

Do sprzątania też trzeba mieć dryg i wiedzę…

Sprzątanie to praca jak każda inna, a posiadanie i prężne funkcjonowanie firmy sprzątającej również może być pasją wykonywaną z odpowiednim zaangażowaniem. Trzeba jednak w taki biznes zaangażować zarówno wiedzę jak i odpowiednich ludzi. I tak na przykład firma PRO-CLEAN Usługi Porządkowe s.c. oferuje nam kompleksowe usługi porządkowe, wykonywane przez cyklicznie szkolonych ludzi, wyposażonych w wysokiej jakości środki i sprzęt. Z pewnością każdy z mieszkańców wspólnoty niejednokrotnie miał zastrzeżenia do np. dokładności umycia okien na klatce, czy zapachu pozostawionego przez najtańsze i trujące de facto detergenty. Te drobne z pozoru kwestie, mają kolosalne znaczenie w kontekście zadowolenia klienta. Idealny  bowiem serwis działa dyskretnie i niezauważalnie, tzn. nie pozostawia po sobie nawet grama brudu czy nieporządku.

Firma PRO-CLEAN Usługi Porządkowe s.c. kierując swoją ofertę dla wspólnot mieszkaniowych, poza standardowym zakresem usług, oferuje również mechaniczne czyszczenie powierzchni płaskich oraz kompleksowe utrzymywanie terenów zielonych. Wszystko to dostępne jest w ramach jednego abonamentu i pozwala na unikniecie sytuacji, w której każdy z usługodawców unika odpowiedzialności za niedociągnięcia w utrzymaniu porządku na naszym osiedlu.

Podziel się