Artykuł sponsorowany Rozwód i podział majątku a wspólne kredyty małżonków

Rozwód i podział majątku a wspólne kredyty małżonków

Decyzja o rozwodzie nigdy nie jest łatwa do powzięcia. Nawet gdy większość argumentów przemawia za rozwiązaniem małżeństwa, to prawie zawsze występują trudne kwestie, które mogą być rozwiązane tylko z pomocą kogoś kompetentnego. Taką osobą jest prawnik, który sprawnie przeprowadza zainteresowanego przez wszelkie problemy wynikające z rozwodu. Przeważnie najwięcej emocji wzbudzają sprawy majątkowe.

Podział majątku przy rozwodzie

Rozwód znosi wspólnotę małżeńską. Jednak to orzeczenie o zniesieniu wspólnoty nie działa w kwestii wspólnych długów.

Po rozwodzie, wspólne raty kredytowe, wciąż są sprawą obojga byłych już małżonków. Oczywiście wszystko zależy od wielu czynników, takich jak:

  • ustrój majątkowy w czasie małżeństwa
  • czy zobowiązanie było zaciągnięte samodzielnie, czy wspólnie
  • czy w przypadku samodzielności, druga strona wyraziła zgodę.

Jeżeli dług został zaciągnięty wspólnie lub za zgoda współmałżonka, po rozwodzie ma miejsce odpowiedzialność solidarna. W tym momencie można liczyć na pomoc kompetentnej Kancelarii Adwokackiej, takiej jak Adwokat Daniel Dudek, która musi uzgodnić formę spłaty długu. Suma kredytu do spłacenia niekoniecznie musi oznaczać podzielenie należności na połowy. Niejednokrotnie jedna strona otrzymuje większe zobowiązanie. Dzieje się tak na przykład w sytuacji, gdy zarabia o wiele więcej lub druga strona ma małe przychody, lub nie może zarabiać w ogóle.

W przypadku, gdy kredyt zaciągnięty jest na hipotekę, wierzyciel może dochodzić spłaty od obojgu byłych małżonków, niezależnie od tego, komu nieruchomość przypadła w udziale. Mogą jednak sądownie dojść do porozumienia, że spłacać będzie ten, kto nieruchomość przejął.

Inne sprawy, które prowadzą kancelarie adwokackie

Tak wąska specjalizacja jak rozwody, rzadko jest przedmiotem wyłącznej działalności kancelarii prawniczych. Oprócz kwestii dotyczących podziału majątku, alimentów i przyznawania opieki nad małoletnimi dziećmi, kancelaria adwokacka prowadzić może szereg spraw związanych z wszelkimi problemami o charakterze prawnym.

Przede wszystkim przedmiotem działania kancelarii mogą być sprawy karne i to nie tylko dotyczące najcięższych zbrodni. Najczęściej chodzi o łamanie przepisów drogowych lub nieumyślne spowodowanie wypadków czy szkód. W takich sytuacjach niezbędna jest pomoc prawnika, który będzie reprezentował swojego klienta w sądzie i pomagał mu w czasie rozpraw.

Kancelarie adwokackie zajmują się również sprawami spadkowymi, które bywają bardzo skomplikowane, sprawami o zasiedzenie, oraz wszelkimi kwestiami dotyczącymi własności. Innym rodzajem działalności mogą być również sprawy o zapłatę należności wynikłych z umów cywilnoprawnych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas