Artykuł sponsorowany Rozwiązywanie sporów cywilnych przez Kancelarię Adwokacką adw. Jacka Stanisławskiego

Rozwiązywanie sporów cywilnych przez Kancelarię Adwokacką adw. Jacka Stanisławskiego

Zbiór norm prawnych, który ma za zadanie regulować stosunki między dwoma równymi podmiotami. To tylko krótka definicja prawa cywilnego, jeśli chcesz poznać więcej informacji na jego temat, zapraszamy do przeczytania artykułu! Dowiesz się z niego także, gdzie należy udać się w sytuacji różnego rodzaju sporów cywilnych, gdy wymagana jest interwencja na przykład sądu.

Czym jest prawo cywilne?

Opisywane dziś prawo cywilne różni się od innych norm prawnych występujących w naszym kraju. Przede wszystkim w tym przypadku dochodzi do „pomocy” dwóm autonomicznym stronom konfliktu, a więc takim, które nie są podporządkowane jednej ze stron sporu, bo nie chodzi tutaj o karanie, jak w przypadku prawa karnego. Najlepiej pokazać to na przykładzie dwóch osób prywatnych, które spisując umowę o dzieło, nakreśliły podstawowe prawa i obowiązki każdej ze stron. Zapis w tym dokumencie, poświadczony podpisami to najważniejszy zbiór zasad, a jego nieegzekwowanie przez jeden z podmiotów doprowadza do sporu cywilnego. Dochodzi wtedy do sytuacji, kiedy konflikt trzeba rozwiązać nawet drogą sądową. Wtedy pomocny jest adwokat np. z Kancelarii Adwokackiej adw. Jacka Stanisławskiego. W skrócie prawo cywilne oznacza jedynie zbiór ogólnych granic autonomiczności podmiotów, dla tego zespołu norm liczy się interes powszechny! 

Rodzaje postępowania cywilnego

Sprawy z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i opiekuńczego obejmują szereg zagadnień, często z życia codziennego osób prywatnych indywidualnych i mających swoje działalności gospodarcze. Najczęstszą sytuacją, kiedy dochodzi do postępowań, jest niestosowanie się do zasad ustalonych w umowach pomiędzy pracodawcą i pracownikiem, zleceniodawcą i zleceniobiorcą, co reguluje prawo pracy. Do częstych problemów można zaliczyć również sprawy związane z ubezpieczeniami społecznymi, rozwody czy separacje oraz inne postępowania małżeńskie, a nawet te wynikające ze stosunków między rodzicem a dzieckiem.

W sprawach z zakresu regulacji energetyki, telekomunikacji czy transportu kolejowego i własności intelektualnej także działa prawo cywilne. Wszystkie postępowania związane z wymienionymi sytuacjami wszczyna się poprzez wniesienie stosownego wniosku do sądu. Oczywiście najczęściej przygotowywanego przez kancelarię adwokacką. W ten sposób można złożyć dokument z pieczątką osoby uprawnionej do reprezentowania jednej ze stron podczas rozprawy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas