Artykuł sponsorowany Różnice między dezynfekcją a dezynsekcją

Różnice między dezynfekcją a dezynsekcją

Wbrew pozorom są to dwa różne terminy jednak obie te usługi mają bardzo istotne znaczenie w kontekście dbania o higienę. Czym jest dezynfekcja, a czym dezynsekcja, kiedy wykorzystuje się takie usługi i dlaczego warto skorzystać z profesjonalnych usług?

Dezynfekcja – metody i zastosowanie

Dezynfekcja nie jest tym samym co odkażanie – dezynfekcja jest znacznie silniejsza. Dezynfekcja to całkowita likwidacja mikroorganizmów – bakterii i wirusów. Usługa ta przeprowadzana jest w miejscach szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo, na przykład:

  • placówki medyczne – przychodnie, szpitale;
  • miejsca produkcji żywności;        
  • miejsca zajmujące się chowem    zwierząt (jeśli padło zwierzę);
  • w łaźniach, basenach;
  • w placówkach gastronomicznych
  • w miejscach, w których mogło dojść do skażenia drobnoustrojami
  • w domu, jeżeli przebywała w nim osoba zmarła

W profesjonalnej dezynfekcji stosuje się metody fizyczne, chemiczne i termiczno-chemiczne. Metody fizyczne to wyparzanie w bardzo wysokiej temperaturze, lub wykorzystanie promieniowania jonizującego. W technikach chemicznych wykorzystuje się już silne środki odkażające, natomiast dezynfekcja termiczno-chemiczna wykorzystuje wysoką temperaturę pary w połączeniu z chemią.

Zwalczanie szkodników - dezynsekcja

Najlepsze efekty dezynsekcji osiągniemy korzystając z profesjonalnych technik. Zadaniem dezynsekcji jest zwalczanie owadów, jak: mrówki, karaluchy, mole spożywcze, komary, itp. Usuwanie insektów najczęściej przeprowadza się miejscach gromadzących żywność - silosy, magazyny żywnościowe. Z usług dezynsekcji często korzystają właściciele zwierząt hodowlanych, w celu pozbycia się much. Usuwanie gniazd os i szerszeni również jest usługą dezynsekcji.

Jeżeli chodzi o metody dezynsekcji, najpopularniejsza i najskuteczniejsza jest metoda chemiczna, co potwierdzają eksperci z firmy Insekt Robert Zasuwik Dlatego też dezynsekcji powinni podjąć się specjaliści – silne środki chemiczne są niebezpieczne dla otoczenia, dezynsekcję należy przeprowadzić w bezpieczny sposób.

Profesjonalna usługa dezynfekcji i dezynsekcji daje pewność skuteczności – czyli pozbycia się owadów, bądź wirusów w bezpieczny dla otoczenia sposób.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas