Materiał Partnera Pudełka kartonowe podstawowym elementem wyposażenia przy przeprowadzkach

Pudełka kartonowe podstawowym elementem wyposażenia przy przeprowadzkach

Przeprowadzka to wydarzenie, które wymaga dobrej organizacji. Aby przebiegła szybko i bezproblemowo, warto się do niej odpowiednio przygotować. Istotnym jest przede wszystkim zadbanie o to, aby pakowanie odbywało się sprawnie. W czym najlepiej przewozić rzeczy podczas przeprowadzki? Dowiedz się, dlaczego świetnie sprawdzą się kartony oraz zobacz, jakie konkretnie warto wybrać i skąd je pozyskać. 

Jakie kartony świetnie sprawdzą się podczas przeprowadzki?

Warto podkreślić, że nie ma uniwersalnej zasady, jakie kartony będą najlepsze do przeprowadzki. Wiąże się to z tym, że każdy przewozi inne przedmioty, stąd też będzie miał inne wymagania. Należy mieć na uwadze to, że oferta pudeł kartonowych na rynku jest niezwykle obszerna i z pewnością każdy znajdzie odpowiednie dla siebie. I tak np. trzeba pamiętać, że kartony mogą mieć różną ilość warstw – im jest ich więcej, tym ich wytrzymałość jest większa. Dlatego też przedmioty ciężkie będą wymagały opakowań mniejszych i grubszych, czyli z reguły z pięciowarstwowej tektury – w nie pakuje się np. książki. Z kolei kartony na duże i lekkie rzeczy, warto spakować w większe i cieńsze pudła, czyli np. te trójwarstwowe. Ponadto, kartony do przeprowadzki powinny mieć małą i średnią wielkość, chyba, że faktycznie konkretny przedmiot jest duży i wymaga dopasowanego kartonu. Trzeba podkreślić, że wypakowane, duże pudła mogą się okazać nie do uniesienia bądź trudne w przenoszeniu, dlatego też lepiej wybrać kilka mniejszych pudełek niż jedno, bardzo duże.

O czym jeszcze należy pamiętać, wybierając pudełka kartonowe do przeprowadzki? 

Warto pamiętać, aby podczas wyboru odpowiednich kartonów, sprawdzić nie tylko ich grubość i wielkość, ale również sposób ich sklejenia. Trzeba wybrać takie, które zawierają odpowiednią ilość taśmy, przez co będzie się miało pewność, że nie ulegną szybkiemu zniszczeniu i przeprowadzka przebiegnie sprawnie.

Należy pamiętać, aby przed zamówieniem kartonów, oszacować, ile faktycznie się ich przyda. Jeśli będą z tym trudności, warto zamówić większą ilość i ewentualnie później je zwrócić, niż gdyby okazało się w trakcie pakowania, że jest ich za mało – podkreśla specjalista z firmy z Zakładu Produkcji Opakowań Tekturowych z Łodzi.

Dodatkowo, istotnym jest sposób pozyskania kartonów. Oczywiście można pójść do dużych sklepów i otrzymać je za darmo, jednak warto podkreślić, że szybszym rozwiązaniem będzie ich zakup. Z reguły producenci mają korzystne ceny, a ma się wtedy dodatkowo pewność, że pudło nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu, jak w przypadku już używanego opakowania.

Kolejną kwestią, o jakiej należy pamiętać jest odpowiedni proces pakowania. Trzeba mieć na uwadze, aby pudła kartonowe były szczelnie wypełnione, co zapobiegnie ich uszkodzeniu podczas przeprowadzki.

Podziel się