Materiał Partnera Przywracanie świetności budynkom

Przywracanie świetności budynkom

Co zrobić w sytuacji, gdy stajesz się nabywcą lub dziedziczysz po krewnym dom, który od jakiegoś czasu stoi niezamieszkany? Czy da się doprowadzić taki budynek mieszkalny do stanu użytkowego i przywrócić jego dawny blask? Zdecydowanie tak! Zobacz, jak w kilku prostych krokach możesz odnowić stary, zapuszczony budynek i stworzyć z niego dom swoich marzeń!

Ocena stanu technicznego domu

Zanim z radością postanowisz wprowadzać zmiany i robić metamorfozę domu lub mieszkania sprawdź stan techniczny budynku. Być może wymienić będzie trzeba niektóre instalacje lub wzmocnić w pewnych miejscach konstrukcję budynku. Stare, niesprawne instalacje mogłyby być w przyszłości przyczyna nieszczęśliwego wypadku, dlatego przegląd instalacji elektrycznej oraz gazowej to nie tylko postępowanie zgodne z prawem, ale również dbałość o bezpieczeństwo własne i pozostałych domowników. Po sprawdzeniu tych podstawowych kwestii możesz rozpocząć pierwszy etap przygotowań.

Sprzątanie

Po tym, jak upewnisz się, że konstrukcja budynku nie jest uszkodzona lub wystarczą jedynie niewielkie poprawki, zacznij od sprzątania. Nawet najładniejsze wnętrza długo niezamieszkiwane potrafią straszyć i odrzucać. Jeśli nie chcesz robić tego samodzielnie, najlepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie firmy sprzątającej posiadającej szeroką ofertę. Na przykład firma Panmopik z Bielska-Białej oferuje swoim klientom kompleksową pomoc w  takich sytuacjach:

  • usuwanie pajęczyn,
  • usuwanie kurzu,
  • mycie okien,
  • mycie podłóg,
  • zamiatanie,
  • mycie balustrad,
  • mycie grzejników,
  • mycie drzwi,
  • zamiatanie chodników.

Korzystając ze specjalistycznego sprzętu oraz profesjonalnych środków chemicznych firma sprzątająca nie tylko doprowadzi wnętrze do czystości, ale również pozbędzie się nieprzyjemnych zapachów.

Warto też zadbać o czyszczenie budynku również zewnątrz – potrafi to odmłodzić stary dom o wiele lat.

Remont

Czasem wystarczy naprawdę niewiele, by wnętrze zmieniło swój charakter. Zanim zaplanujesz całkowity remont, zastanów się, czy jest w tym wnętrzu coś, co przyciąga Twój wzrok. Stary mebel, ciekawa kanapa? Nie ma konieczności pozbywania się wszystkiego. Stare meble możesz poddać przeróbce – przemalować, wyszlifować, aby zyskały nowy charakter. Nowe obicie starej kanapy również może dać jej nowe życie.

Zanim rozpoczniesz remont – niezależnie czy zrobisz go samodzielnie, czy też z ekipą remontową, pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu przestrzeni. Po zakończonym remoncie wystarczy już tylko posprzątać i na nowo udekorować wnętrze i dom jak nowy. Sprzątanie po remoncie to usługa, którą świadczy wiele firm sprzątających, dlatego, jeśli w wyniku naszych działań postało sporo śmieci i gruzu, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty, wybierając w tym czasie dodatki do nowego wnętrza.

Opracowanie:

Panmopik Usługi Sprzątające Jacek Zuziak

Bielsko-Biała , Morskie Oko 2 lok. 9

  • tel. 573 954 056

Podziel się