Materiał Partnera Profesjonalne czyszczenie dywanów i wykładzin – sterylne biuro

Profesjonalne czyszczenie dywanów i wykładzin – sterylne biuro

Czyste i eleganckie przestrzenie biurowe mają ogromne znaczenie dla funkcjonowania firmy. Zaniedbane korytarze i gabinety mogą odstraszyć potencjalnych klientów i partnerów biznesowych, utrwalając negatywne wyobrażenie o pracy przedsiębiorstwa. Schludne i czyste wnętrza mają też ogromne znaczenie dla utrzymania wysokiej wydajności i dobrego samopoczucia pracowników. Porządek w miejscu pracy to absolutna podstawa.

Wykładziny podłogowe – dlaczego warto je stosować?

Wykładziny to świetny wybór do biur – ocieplają wnętrza i podbijają ich walory estetyczne, dzięki czemu biuro nie sprawia wrażenia sterylnej, nieco laboratoryjnej, przestrzeni. Ponadto charakteryzują się świetnymi parametrami użytkowymi – tłumią hałasy, dzięki czemu pracownicy nie rozpraszają się, kiedy obok nich przechodzi osoba w obuwiu na obcasach. Co więcej, są odporne na uszkodzenia i przetarcia, dlatego przy prawidłowym użytkowaniu mogą przetrwać lata.

Utrzymanie czystości podłóg

Niestety, wykładziny to element aranżacji biur, który jest najmocniej eksponowany na zabrudzenia i plamy. Brudne i wysłużone okładziny podłogowe rzutują na estetykę całego pomieszczenia i sprawiają, że biuro wygląda na zaniedbane. Bez względu na to jak trwałe i odporne na zanieczyszczenia są biurowe dywany i wykładziny, regularne czyszczenie to podstawa wydłużenia ich żywotności i zachowania eleganckiego wyglądu. 

Jak czyścić wykładziny podłogowe?

Większość firm posiada etatowych sprzątaczy, lub korzysta z usług profesjonalnych serwisów sprzątających dysponujących specjalistycznymi narzędziami do prania wykładzin i tapicerek. Urządzenia usuwają nawet najtrudniejsze plamy i zanieczyszczenia, których nie sposób byłoby usunąć przez pranie ręczne. Do prania wykładzin wykorzystuje się certyfikowaną chemię czyszczącą, która jest bezpieczna dla środowiska. Najlepszej jakości środki myjące wnikają w głąb wykładziny, eliminując wszelkie bakterie i wirusy. Zastosowanie zwykłych detergentów z marketu nie pozwoliłoby uzyskać satysfakcjonującego efektu – wykładzina mogłaby sprawiać wrażenie czystej, ale byłaby to wyłącznie powierzchniowa czystość. Renomowane serwisy sprzątające, takie jak Kaif Sp. z o.o., przeprowadzają kompleksowe czyszczenie, dzięki czemu okładziny są całkowicie wolne od drobnoustrojów, a osoby przebywające w biurze nie są narażone na kontakt z chorobotwórczymi zarazkami. Co więcej, pranie maszynowe pozwala pozbyć się brudu, kurzu i plam bez ryzyka przemoczenia wykładziny, które mogłoby doprowadzić do jej odkształcenia.

Opracowanie:

Kaif Sp. z o.o.

Warszawa , Hoża 86 lok. 410

Podziel się