Artykuł sponsorowany Procedura ozonowania krok po kroku

Procedura ozonowania krok po kroku

Z procesem ozonowania powinien zapoznać się każdy z nas. Nie tylko zwalcza on bakterie, grzyby, pleśń, alergeny oraz nieprzyjemne zapachy, ale także niebezpieczne wirusy. Badania dowodzą, że ozonowanie pozwala na obniżenia ryzyka skażenia koronawirusem, gwarantując również skuteczną prewencję. Nic dziwnego, że metoda ta od lat jest stosowana w domach, szkołach, szpitalach, zakładach pogrzebowych oraz w tysiącach innych przestrzeni. Jak wygląda zatem procedura ozonowania krok po kroku?

Przygotowanie do ozonowania

W pierwszym kontakcie przy zamawianiu ozonowania najważniejsze to podać przyczynę, czy chcemy zdezynfekować pomieszczenie, pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, czy inny powód. Niezbędnym jest określenie kubatury ozonowanego miejsca. Certyfikowana firma zajmująca się profesjonalnym ozonowaniem,  oceni przede wszystkim ile gramów ozonu należy wykorzystać w danym przypadku w jednej godzinie pracy. Dokładne obliczenia są podstawą skuteczności usługi ozonowania. Ważne jest ocenienie realnych zagrożeń mikrobiologicznych, czy źródła nieprzyjemnego zapachu i usunięcie ich. Tylko w taki sposób ozonowanie gwarantuje przestrzenie wolne od niebezpiecznych mikroorganizmów i odoru.

Ważne jest także to, aby zaplanować wraz z klientem odpowiedni termin ozonowania. W jego trakcie pomieszczenia muszą być wyłączone z użytku. Nie można z nich korzystać również od razu po zakończeniu procesu, niezbędne jest wietrzenie, aby obniżyć stężenie ozonu do takiego w którym mogą przebywać ludzie. Jeżeli jest potrzeba firma Ozon Piorun wykonuje zlecenia także nocami, w weekendy i święta. W przypadku większych obiektów przygotowujemy projekt logistyczny, który pozwoli rozłożyć prace na kilka etapów tak, aby nie trzeba było np. zamykać całej firmy z normalnego funkcjonowania.

Takie kompleksowe podejście gwarantuje zespół  OZON PIORUN, którego usługami warto szczególnie zainteresować się teraz w obliczu zagrożenia COVID-19. Badania naukowe wykazały bowiem, że  ozonowanie pomaga w niszczeniu wirusa oraz w zapewnieniu przestrzeni dostatecznej prewencji.

Wykonanie ozonowania

Tuż przed procesem ozonowania pracownicy zajmujący się usługą są specjalnie przygotowani. W razie potrzeby uszczelniają również pomieszczenie, aby ozon krążył wyłącznie w jego wnętrzu. Następnie ważne jest użycie odpowiednich urządzeń, aby generowały one odpowiednią ilość ozonu w danej kubaturze do uzyskania właściwego stężenia ozonu. Firma zajmująca się  procesem ozonowania dokładnie przy tym kontroluje cały proces w tym czas jego przeprowadzania.

Po zakończonym zabiegu wnętrze należy wietrzyć przez około pół godziny. Charakterystyczny zapach może jednak utrzymywać się w pomieszczeniu jeszcze przez dwie doby po ozonowaniu.  Ozon w odpowiednim stężeniu nie jest jednak niebezpieczny dla ludzi. Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo, wykonawca powinien wykorzystać specjalny detektor ozonu. Dzięki niemu wiadomo, kiedy dana przestrzeń będzie mogła zostać ponownie użytkowana. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas