Materiał Partnera Prawidłowy transport mebli

Prawidłowy transport mebli

Jak powinien wyglądać profesjonalny transport mebli? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które przymierzają się do przeprowadzki. Transport powinien być przede wszystkim bezpieczny. Pytanie co zrobić, aby uniknąć ryzyka uszkodzenia mebli. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy jak przygotować meble do transportu. Podpowiemy także co zrobić, aby sam transport przebiegał sprawnie i bezproblemowo.

Odpowiednie zabezpieczenie mebli

To tak naprawdę pierwsza, bardzo ważna zasada, której należy przestrzegać podczas transportu mebli. Jeżeli przewożony mebel składa się z wielu części, to najlepiej go rozmontować. To znacznie zredukuje ryzyko uszkodzenia podczas transportu. Jednocześnie sam mebel stanie się dużo lżejszy, a więc łatwiej będzie go załadować i ustawić na samochodzie. Również wyniesienie mebla z mieszkania może okazać się dużo prostsze, jeśli będzie rozłożony na kilka elementów.

Przed załadunkiem mebla należy bezwzględnie wyciągnąć z szaf i komód wszelkie półki, szuflady i inne luźne elementy. Metalowe elementy oraz przeszklenia powinny zostać zdemontowane i zabezpieczone osobno. W przypadku drzwiczek należy je zamknąć na klucz lub zakleić taśmą tak, aby nie otworzyły się w trakcie przenoszenia lub transportu.

Po demontażu poszczególne elementy muszą zostać odpowiednio zabezpieczone. Najlepiej użyć do tego płaskich kartonów, gąbki oraz folii. Szczególną uwagę należy zwrócić na narożniki mebli.

Dodatkowe środki ostrożności

Transport mebli niesie za sobą ryzyko ich uszkodzenia. Dlatego należy zastosować dodatkowe zabezpieczenia na niektórych elementach. Szklane drzwi należy owinąć folią bąbelkową, aby uchronić szybę przed pęknięciem. Narożniki szaf, komód czy chociażby nóg od krzeseł należy zabezpieczyć specjalnymi, tekturowymi nakładkami. Meble tapicerowane najlepiej owinąć folią typu stretch. Dodatkowo bok kanap i wersalek można zabezpieczyć tekturą. Dzięki temu będzie można postawić je w pionie. To pozwoli lepiej wypełnić przestrzeń ładunkową. Należy wystrzegać się układania mebli „jeden na drugim”. Tak tworzone wieże z mebli są bardzo niestabilne i łatwe do uszkodzenia.

Sprawdzona firma transportowa

Maksymalne bezpieczeństwo przewożonych mebli uzyskamy dopiero w momencie, jeśli zlecimy transport doświadczonej firmie. Odpowiednie materiały, wiedza i zdrowy rozsądek to największe atuty specjalistów z branży przeprowadzkowej. Takimi cechami charakteryzuje się na pewno firma Handel i Transport Max Sed, która świadczy swoje usługi na terenie województwa lubuskiego. Długa lista realizacji oraz doświadczenie w transporcie tzw. trudnych ładunków stanowią dla nich najlepszą rekomendację. Warto korzystać z usług profesjonalistów. Zyskujemy wtedy gwarancję, ze nasze meble dotrą pod wskazany adres w nienaruszonym stanie.

Opracowanie:

Piotr Sobiecki Handel I Transport Max Sed

Lubiszyn , Gorzowska 13

Podziel się