Artykuł sponsorowany Potrzebujesz pomocy w sprawie o alimenty? Poznaj Kancelarię Adwokacką Kamila Flatowa

Potrzebujesz pomocy w sprawie o alimenty? Poznaj Kancelarię Adwokacką Kamila Flatowa

Alimenty to świadczenie, które zgodnie z istniejącym w polskim prawie obowiązkiem alimentacyjnym, przysługuje konkretnym osobom w ściśle określonych sytuacjach. Alimenty zazwyczaj kojarzą się z płaceniem na dziecko przez rodzica, który nie sprawuje nad małoletnim stałej opieki. Ale to niejedyna możliwość – alimenty mogą płacić także dzieci na rzecz rodziców lub dziadków oraz byli małżonkowie. Szczegóły wyjaśnia Kancelaria Adwokacka Kamila Flatowa.

Kto może starać się o alimenty?

Kodeks rodzinny i opiekuńczy to ustawa, która zawiera szczegółowe informacje oraz wytyczne dotyczące obowiązku alimentacyjnego i zobowiązanych do niego osób. Zdecydowanie najczęściej spotykamy się z alimentami płaconymi przez rodzica na dziecko. Zgodnie z prawem obowiązek alimentacyjny ciąży na rodzicu do momentu aż dziecko jest w stanie samodzielnie się utrzymać. To oznacza, że w ramach alimentów rodzic musi zapewnić swojemu dziecku środki niezbędne do zaspokojenia podstawowych potrzeb, np. jedzenie, mieszkanie, opieka lekarska, edukacja, ubrania czy środki higieny osobistej.

Ale świadczenie ze strony rodziców wobec dziecka to nie jedyne sprawy alimentacyjne, jakimi zajmują się profesjonalne kancelarie, takie jak Kancelaria Adwokacka Kamila Flatowa z Płocka. Równie często obsługują osoby, które starają się o alimenty od swoich byłych małżonków, rodzeństwa czy dziadków. Zdarza się również, że to rodzice pozywają swoje dzieci lub dziadkowie wnuków.

Jak złożyć wniosek o alimenty?

Dużą zaletą korzystania z usług Kancelarii Adwokackiej Kamila Flatowa jest to, że doświadczony adwokat zajmuje się wszystkim za klienta. Po wstępnej konsultacji oraz poznaniu oczekiwań osoby pozywającej pracownik kancelarii gromadzi niezbędną dokumentację, przygotowuje i składa pozew o alimenty, a także reprezentuje klienta przed organami państwowymi. Taki pozew powinien zawierać przede wszystkim uzasadnienie obowiązku alimentacyjnego pozwanego oraz dokumenty potwierdzające trudną sytuację materialną i wydatki związane z utrzymaniem. Następnie pozew składa się w sądzie rejonowym właściwym dla miejsca zamieszkania pozwanego lub miejsca zamieszkania dziecka bądź osoby, na rzecz której ma być wypłacane świadczenie.

Od czego zależy wysokość alimentów?

W przypadku alimentów wysokość świadczenia nie zamyka się w sztywnych ramach, wręcz przeciwnie – jest w każdym przypadku ustalana indywidualnie. Jak wyjaśnia płocka Kancelaria Adwokacka Kamila Flatowa: sąd bierze pod uwagę przede wszystkim zarobki pozwanego i możliwości ich uzyskania oraz uzasadnione potrzeby bytowe dziecka lub osoby starającej się o alimenty.

Opracowanie:

Adwokacka Kancelaria Adwokat Flatow Kamil

Płock , Piasta Kołodzieja 1 lok. 5

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas