Artykuł sponsorowany Pomoc w pisaniu wniosku o zniesienie współwłasności w Kancelarii Adwokackiej Lilianny Felczyńskiej-Fiks

Pomoc w pisaniu wniosku o zniesienie współwłasności w Kancelarii Adwokackiej Lilianny Felczyńskiej-Fiks

Kupno rzeczy wspólnie z innymi osobami wiąże się z powstaniem między nimi współwłasności ułamkowej. Chcąc stać się prawowitym i jedynym jej właścicielem, należy znieść powstały stosunek prawny. Warto w tym celu skorzystać z pomocy prawnika np. w Kancelarii Adwokackiej Lilianny Felczyńskiej-Fiks, który pomoże sformułować odpowiedni wniosek.

Czego dotyczyć może wniosek o zniesienie współwłasności?

Zniesienie współwłasności może dotyczyć różnych części majątku. Z jednej strony może to być dom, mieszkanie, z drugiej wybrane dobro ruchomo, jak np. samochód. Proces ustanowienia jednego właściciela rzeczy może odbywać się w trybach umownym lub sądowym. Warto wcześniej skorzystać z porady prawnej, np. w Kancelarii Adwokackiej Lilianny Felczyńskiej-Fiks, celem wybrania optymalnego dla siebie kierunku działania.

Na czym polega proces zniesienia współwłasności?

Gdy mówimy o drodze sądowej, możliwe jest zniesienie współwłasności nieruchomości poprzez podział rzeczy wspólnej, przyznanie jej jednemu ze współwłaścicieli lub też sprzedanie jej. W ostatnim przypadku komornik spienięża obiekt i rozdziela środki między współwłaścicieli. Chcąc być jedynym posiadaczem nieruchomości, należy zlikwidować stosunek prawny, jaki ich łączy. Napisanie umowy znoszącej współwłasność musi być zgodne z obowiązującymi przepisami, a gdy mowa o nieruchomości, wymagany jest akt notarialny. W momencie braku porozumienia rozwiązaniem jest sądowe zniesienie współwłasności na podstawie napisanego do właściwego sądu wniosku.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas