Artykuł sponsorowany Piaskowanie metodą na odnowę zużytych przedmiotów

Piaskowanie metodą na odnowę zużytych przedmiotów

Piaskowanie to znana od dawna i skuteczna technika renowacji sprzętów. Technika ta pozwala na pozbycie się zanieczyszczeń oraz korozji z powierzchni. Dzięki piaskowaniu można nadać przedmiotom nowe życie. Ponadto piaskowanie wykonuje się przed malowaniem proszkowym lub natryskowym. Najpopularniejsze jest piaskowanie felg. Na czym dokładnie polega ta technika i komu zlecić piaskowanie?

Piaskowanie to innymi słowy obróbka ścierna. Do zabiegu wykorzystuje się silny strumień stężonego powietrza, zawierającego drobiny np., piasku lub śrutu stalowego. Obróbka strumieniowo-ścierna usuwa starą powłokę lakierniczą oraz powoduje silniejsze wiązanie farby z powierzchnią.

Po zakończeniu piaskowania należy błyskawicznie zabezpieczyć materiał, gdyż pod wpływem tlenu szybko może utworzyć się nowa korozja. Piaskowanie jest zadaniem dla wyszkolonego pracownika, który musi nosić maskę i odpowiedni kombinezon chroniący go przed odłamkami i kurzem.

Piaskowanie felg

Piaskowanie najczęściej wykonuje się na felgach – stalowych lub aluminiowych. Z powodu częstej eksploatacji, felgi są mocno narażone na uszkodzenia. Jak sugeruje pracownik firmy oferującej usługi piaskowania – Roltex, odpowiednim momentem na piaskowanie felg i ich ponowne lakierowanie jest sprzedaż auta. Felgi, które wyglądają jak nowe, podniosą wartość samochodu, a ich renowacja będzie znacznie tańsza niż zakup nowych. Z drugiej strony popularne jest również kupowanie felg używanych i poddawanie ich renowacji. Tym sposobem również zapłacimy mniej, niż gdybyśmy kupili nowe felgi.

Piaskowanie powierzchni metalowych

Oczywiście firmy wykonują nie tylko piaskowanie felg, ale również wszelkich innych części metalowych. Obróbka strumieniowo ścierna pozwala na uzyskanie gładkiej powierzchni, ale jednak o lekko chropowatej strukturze, co pozwala na lepszą przyczepność farby. Piaskowanie jest etapem koniecznym przed malowaniem piaskowym lub natryskowym.

Do piaskowania i malowania nadają się elementy, jak: części maszyn i urządzeń, bramy, ogrodzenia, części karoserii i inne. Często procesowi piaskowania poddaje się elementy zabytkowe, chcąc nadać im odnowiony wygląd, na przykład: stare maszyny do szycia, historyczna broń (szable, strzelby), i inne przedmioty wykonane z różnego rodzaju metalu.

Piaskowanie to szybki proces, nie jest jednak bezpieczny – powinien go wykonać pracownik w odpowiednim stroju ochronnym. Proces piaskowania obwarowany jest przepisami BHP – między innymi należy zapewnić pracownikowi kombinezon z maską, a także dostęp do świeżego powietrza.

Decydując się na piaskowanie części metalowych warto poszukać firmy oferującej jednocześnie transport przedmiotów od i do klienta. Jest to znaczne ułatwienie dla klienta, zwłaszcza przy większych ilościach materiałów do piaskowania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas