Materiał Partnera Ozonowanie - na czym polega?

Ozonowanie - na czym polega?

Ozonowanie to jeden ze sposobów na dokonanie dezynfekcji różnych miejsc. To najbardziej skuteczny sposób na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów w domu, mieszkaniu, klimatyzacji i samochodzie. Ozonowanie jako skuteczna metoda dezodoryzacji nie maskuje zapachów, ale je usuwa. Jak wygląda cały proces? Jakie są jego zalety? O tym w dzisiejszym artykule.

Na czym polega ozonowanie?

Ozonowanie, to innymi słowy, dezynfekcja oraz dezodoryzacja, która zostaje przeprowadzona za pomocą ozonu. Ozon to nic innego, jak silnie biobójczym gaz, jest on alotropową odmianą tlenu składającą się z trójatomowych cząsteczek. Dezynfekcja to zwalczanie mikroorganizmów, natomiast dezodoryzacja to zwalczanie nieprzyjemnych zapachów. Jest to bardzo skuteczna metoda, która świetnie zwalcza wirusy, pleśń, czy inne bakterie. Dezynfekcja i dezodoryzacja poprzez ozonowanie nie wymaga użycia szkodliwych środków chemicznych. W przeciwieństwie do większości innych metod dezodoryzacji ozonowanie nie ogranicza się jedynie do maskowania brzydkich zapachów, ale naprawdę je usuwa.

Krok po kroku - jak wygląda proces ozonowania?

Cały proces zaczyna się od tego, że wszyscy mieszkańcy danego mieszkania, czy budynku muszą opuścić to miejsce, aby specjaliści mogli przygotować mieszkanie w odpowiedni sposób, aby ozonowanie przebiegło pomyślnie. Wchodzą oni do mieszkania w specjalnych kombinezonach i maskach. Kolejnym krokiem jest rozpuszczenie ozonu w głównym pomieszczeniach przy pomocy specjalnych agregatów. Są one stawiane na środku pomieszczenia lub obsługiwane przez fachowców. W takim przypadku strumień gazu jest kierowany na wszystkie meble oraz ściany.

Należy pamiętać, że po zakończeniu ozonowania musimy bardzo dokładnie przewietrzyć mieszkanie, ponieważ ozon jest gazem toksycznym, jednakże bez obaw - po wywietrzeniu mieszkania gaz ulatnia się całkowicie, dzięki czemu nic nam nie zagraża. - mówi specjalista z firmy Fumigat

Wiele osób się zastanawia, po jakim czasie można wrócić do mieszkania. Już odpowiadamy.

Mieszkańcy mogą wrócić do pomieszczenia, gdy stężenie ozonu będzie bezpieczne (czyli jeśli będzie wynosiło 0,08 ppm). Cały proces ozonowania jest bezpieczny. Jednak powinniśmy także pamiętać o tym, że powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, na jakich specjalistów się decydujemy. Ozonowanie powinno być przeprowadzone przez najlepszych specjalistów tak, abyśmy mogli mieć pewność, że zostało to wykonane poprawnie, a my pozbyliśmy się problemu.

Jakie zalety ma ozonowanie?

Do zalet ozonowania mieszkania zaliczamy między innymi:

  • Skuteczność
  • Czystość
  • Zmniejszenie zachorowań
  • Bezpieczeństwo
  • Pozytywny wpływ na zdrowie

Podsumowując, jak możemy wyżej zobaczyć, ozonowanie naprawdę przynosi dobre rezultaty. Jest to bardzo dobra opcja dla alergików, aby w prosty i szybki sposób pozbyć się alergenów, czy roztoczy.

Podziel się