Materiał Partnera Ozonowanie mieszkań, pomieszczeń i samochodów.

Ozonowanie mieszkań, pomieszczeń i samochodów.

Każdy z nas lubi żyć w jak najbardziej sterylnych warunkach, aby czuć się komfortowo i nie narażać swojego zdrowia. Niestety, wszędzie czają się różnego rodzaju przykre zapachy, roztocza czy bakterie. Co więc zrobić jeśli dezynfekcja przy pomocy środków chemicznych zawodzi i naraża nas także na alergie skórne? Odpowiedzią na to pytanie, jest sposób dezynfekcji zwany ozonowaniem.

Czym jest ozonowanie?

Ozonowanie jak sama nazwa wskazuje jest to sposób dezynfekcji za pomocą ozonu, który ma silnie właściwości utleniające. Do tego sposobu nie potrzebujemy żadnych środków chemicznych. Ten sposób przydaje się w miejscach, gdzie wymagana jest szczególna sterylność (jak na przykład szpitale). Dzięki ozonowaniu szybko pozbędziemy się wszelkiego rodzaju mikroorganizmów, grzybów, wirusów oraz pleśni.

Ozonowanie mieszkań i pomieszczeń

Jak mówi nam specjalista z firmy Ardom. Kanadyjskie Domy Drewniane, zanim firma, którą wynajęliśmy zajmie się ozonowaniem mieszkania, wszyscy domownicy muszą je opuścić ze względu na fakt, iż ozon jest bardzo silnie toksycznym gazem, dlatego cały proces wykonuje się w specjalnych kombinezonach i polega on na rozpuszczeniu gazu przy pomocy agregatu znajdującego się na samym środku danego pomieszczenia tak, by rozpuszczony gaz objął wszystkie meble oraz inne elementy znajdujące się w pomieszczeniu. Należy pamiętać, aby po dokonaniu procesu ozonowania dokładnie przewietrzyć mieszkanie tak, aby wysokie stężenie gazu nie zagrażało naszemu zdrowiu. Do niewątpliwych zalet tego rodzaju dezynfekcji mieszkania należą bezpieczeństwo i skuteczność, ponieważ ozon bardzo szybko pozbywa się problemu, a przy tym nie zawiera żadnych substancji chemicznych mogących wpłynąć na nasze zdrowie. Jest to bowiem szybko ulatniający się, bezwonny i niebrudzący gaz. Kolejną zaletą jest bardziej rześkie i czyste powietrze po całym procesie, co ma bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm.

Ozonowanie samochodów

Podobnie jak w przypadku mieszkań oraz innych pomieszczeń ozonowanie samochodu ma za zadanie pozbycia się z wnętrza auta różnych drobnoustrojów, przykrych zapachów czy innego typu zanieczyszczeń, które są szczególnie nieprzyjemne dla alergików. W przypadku ozonowania samochodu musimy pamiętać, aby zająć się nie tylko wnętrzem auta, ale również klimatyzacją, która jest szczególnie narażona na rozwój bakterii i drobnoustrojów. Należy także zdawać sobie sprawę, iż nie powinniśmy przesadzać z ozonowaniem, ponieważ zbyt długi czas tego procesu może doprowadzić do odbarwień tapicerki, dlatego średni zalecany czas ozonowania auta to 15 do 30 minut.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas