Materiał Partnera Oszczędzanie z zewnętrzną firmą sprzątającą

Oszczędzanie z zewnętrzną firmą sprzątającą

W dzisiejszych czasach prowadzenie firmy wymaga od nas nieco innego zaangażowania, niż kiedyś. Jednym z elementów działania rynku jest to, że nie oszczędzamy w naiwny sposób, poprzez nie wydawanie pieniędzy. Firma nie powinna wszystkiego robić sobie sama, lecz współpracować z innymi firmami w różnych zakresach ich specjalności. Sprzątanie na własną rękę to nie oszczędność. Oszczędnością jest zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej.

Jak działają firmy sprzątające?

Wydawać by się mogło – sprzątanie, cóż to takiego? O co tyle hałasu? Przecież można zatrudnić sprzątaczkę i problem sam się rozwiąże. Problem powstaje kiedy sprzątaczka idzie na zwolnienie albo urlop i nie ma kto posprzątać biura czy pracowni. Nie wspominając o tym, że zatrudnienie dodatkowej osoby na etat to dość pokaźne koszty firmy. Na szczęście jest rozwiązanie w postaci zewnętrznych usług sprzątania. Dzięki temu firma oszczędza czas, pieniądze, a przy okazji daje własnym pracownikom niezbędny komfort. Co jeszcze ma do zaoferowania firma sprzątająca, z czym twoja firma nie poradziłaby sobie sama? Usługi utrzymania porządku świadczy zwykle grupa osób, które specjalizują się w takiej właśnie działalności i robią to od wielu lat. Mają zatem doświadczenie i praktykę w sprzątaniu biur, a zarazem dobrą znajomość standardów i specyfiki pomieszczeń biurowych. Nikt inny nie wykona tego zadania tak dobrze, jak profesjonalista. Firmy sprzątające dysponują także specjalistycznym sprzętem, których sam nie kupisz po to tylko, by nimi sprzątać jedno biuro. To się po prostu nie opłaca. Z tego wynika też to, że firmy porządkowe działają bardziej ekonomicznie, czyli sprzątanie wykonane przez nich, mimo, że musisz za to zapłacić, będzie tańsze, niż gdybyś zrobił to sam. Oczywiście zlecając sprzątanie na zewnątrz nie musisz martwić się o to, że ktoś będzie biegał z mopem wtedy, gdy twoi pracownicy pracują. Firma dostosuje się do trybu pracy twojego przedsiębiorstwa i zajmie się porządkami wtedy, kiedy będzie to dogodne dla ciebie i wykona zadanie dokładnie w takim zakresie, jaki im zlecisz.

Porządek w miejscu pracy i spokojna głowa

Zlecając sprzątanie firmie zewnętrznej masz większy komfort i nie musisz brać na siebie odpowiedzialności za porządek w twojej firmie. Teraz to już zleceniobiorca, który świadczy dla ciebie usługę odpowiada za jakość pracy swoich pracowników, a ty go za to rozliczasz. Nie interesuje cię ile osób jest zatrudnionych w firmie Edward Sp. z o.o. ani która z nich danego dnia jest w pracy. A zatem – niższe koszty, wyższa jakość sprzątania i minimalne formalności – to wszystko argumenty przemawiające za tym, by zdecydować się na usługi firmy sprzątającej. Dzięki temu oszczędzisz swój czas i będziesz miał doskonałe efekty.

Opracowanie:

Edward Sp. z o.o.

Gdańsk , Morenowe Wzgórze 18 lok. 84

Podziel się