Materiał Partnera Organizacja imprezy integracyjnej - z czym to się je

Organizacja imprezy integracyjnej - z czym to się je

Imprezy integracyjne to wydarzenia organizowane niezwykle chętnie przez wiele firm, których władze mają świadomość, że zgrana oraz znająca i lubiąca się załoga to klucz do sukcesu i podstawa rozwoju firmy. Dlatego też z roku na rok rośnie zainteresowanie tego typu wydarzeniami, zaś obiekty organizujące, tzw. „integracje” nieustannie poszerzają i uatrakcyjniają swoją ofertę.

Jak to jest z imprezami integracyjnymi

Lepsza komunikacja pomiędzy pracownikami, efektywniejsza współpraca, czy poprawa atmosfery to tylko niektóre z korzyści wynikające z integracji pracowników. Dzięki niej osoby pracujące wspólnie lepiej się znają, potrafią się porozumiewać i współpracować ze sobą, wykonując jednocześnie swoje zadania znacznie efektywniej. Przekłada się to na dobrą atmosferę w miejscu pracy, zadowolenie pracowników, a w konsekwencji na poprawę funkcjonowania całej jednostki. Dlatego też organizowanie imprez integracyjnych stało się w dzisiejszych czasach nieodłącznym i potrzebnym elementem naszego życia zawodowego.

Nie należy przy tym zapominać, że charakter i rozmach tego typu wydarzeń zależy od wielu czynników, z których najważniejszy jest przeznaczony na ten cel budżet. Oczywiście wiele firm ma możliwość zorganizowania imprezy integracyjnej w swojej siedzibie, co może być jednak kłopotliwe, pracochłonne i nieopłacalne. Dlatego też w przypadku takich wydarzeń warto postawić na miejsca, które dysponują odpowiednią infrastrukturą, zapleczem logistycznym i doświadczeniem w organizowanie takich imprez. Doskonałym pomysłem mogą być obiekty oferujące organizację wesel, uroczystości rodzinnych oraz wydarzeń okolicznościowych, takie jak Bankietowa Strzelnica, które świetnie nadają się na zorganizowanie firmowego bankietu, imprezy integracyjnej czy konferencji. Doświadczony personel zatrudniony w tego typu miejscach bez problemu poradzi sobie z kwestiami związanymi z doborem menu, zapewnieniem noclegu oraz zadba o uatrakcyjnienie pobytu gości.

Postaw na integrację w plenerze

Obiekty organizujące imprezy integracyjne to zazwyczaj nie tylko komfortowe wnętrza, ale także malownicze otoczenie, czyli idealne miejsca gdzie możliwe staje się zorganizowanie imprez integracyjnych w plenerze. Eventy plenerowe i pikniki firmowe na świeżym powietrzu to niezwykle popularny, ale także szczególny rodzaj wydarzeń, które rządzą się swoimi prawami i są w dużej mierze uzależnione od warunków pogodowych. Dają one jednak szereg możliwości, które nie zawsze dostępne są w przypadku imprez organizowanych  w pomieszczeniach. Oczywiście ilość atrakcji oraz ich rodzaj powinien być uzależniony od wieku uczestników, preferencji pracowników oraz dostępnego na ten cel budżetu. Niemniej jednak oferta tego typu miejsc jest w tym zakresie dość rozbudowana i może obejmować najróżniejsze formy aktywności fizycznej - od parku trampolin i ściany wspinaczkowej, poprzez zawody sportowe, gry terenowe, warsztaty kulinarne, naukę łucznictwa, czy paintball, aż po survival lub jazdę quadami.  Plenerowe imprezy integracyjne dają również niemałe możliwość rozszerzenia tradycyjnego menu o dania przygotowywane na świeżym powietrzu, takie jak np. potrawy z grilla, kiełbaski pieczone na ognisku, czy bigos lub grochówkę z kuchni polowej.

Integracja pracowników, realizowana poprzez czas wspólnie spędzony na wyjeździe integracyjnym oraz wspólną zabawę i rozrywkę, to złożony proces i spore wyzwanie, które warto odpowiednio przygotować. Niemniej jednak korzyści płynące z integracji firmowego zespołu są nie do przecenienia, dlatego też większość firm traktuje koszty poniesione na tego typu wydarzenia nie w kategorii wydatków, ale w kategoriach inwestycji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas