Artykuł sponsorowany Ochrona patentowa z Kancelarią Patentową Bożydar Piotrowski

Ochrona patentowa z Kancelarią Patentową Bożydar Piotrowski

Wiele wyrobów, wynalazków, znaków towarowych i firmowych zasługuje na ochronę prawną. Umożliwia ona przedsiębiorcy lub osobie prywatnej zabezpieczenie przed nieuczciwą konkurencją i ochronę praw majątkowych. Aby to osiągnąć, wystarczy skorzystać z usług wykwalifikowanego i doświadczonego rzecznika patentowego, na przykład z Kancelarii Patentowej Bożydar Piotrowski z Łodzi.

Kiedy warto skorzystać z usług rzecznika patentowego?

Wielu przedsiębiorców korzysta z usług adwokatów lub radców prawnych, którzy pomagają zabezpieczyć firmowe interesy. Dobrą praktyką jest też korzystanie z usług rzecznika patentowego. Pełni on rolę doradcy i pełnomocnika w sprawach własności przemysłowej. Rzecznik pomaga między innymi w sprawach takich jak:

  • chęć zastrzeżenia nazwy swojej firmy;

  • plan zastrzeżenia nazwy swojego produktu, wzoru, etykiety itp.;

  • ochrona wynalazku lub produktu, którego do tej pory nie było jeszcze na rynku.

Rzecznik działa także wtedy, gdy doszło do naruszenia praw patentowych, na przykład, gdy ktoś bez zgody właściciela używa nazwy danego produktu.

Profesjonalna pomoc kancelarii patentowej

Zdobycie uprawnień do wykonywania zawodu rzecznika patentowego nie jest łatwe. Dlatego można mieć pewność, że rzecznik Bożydar Piotrowski posiada wszystko, co jest niezbędne, aby profesjonalnie świadczyć pomoc techniczną i prawną w sprawach własności przemysłowej. Zakres usług kancelarii obejmuje między innymi rejestrację wynalazków, znaków towarowych, wzorów użytkowych i przemysłowych w Urzędzie Patentowym, badania patentowe (na przykład badania zdolności rejestrowej lub czystości patentowej), zapobieganie czynom nieuczciwej konkurencji, dozorowanie terminów przedłużenia ochrony. Oferta jest skierowana zarówno do dużych przedsiębiorstw, firm, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki, jak i osób fizycznych.

Wysoka jakość obsługi

Kancelaria Patentowa Bożydar Piotrowski na każdym etapie realizacji zlecenia zapewnia najwyższą jakość obsługi. Nad każdą sprawą klienta czuwa wykwalifikowany i doświadczony rzecznik patentowy, doskonale obeznany z aktualnymi regulacjami prawnymi. Działa ona na rynku od 1991 roku, co pozwoliło zdobyć duże doświadczenie, ugruntowaną pozycję i szerokie grono zadowolonych klientów. Zapewnia także kompleksowy zakres usług — od sprawdzenia możliwości uzyskania ochrony, przez przygotowanie odpowiednich dokumentów i rejestrację znaku/wynalazku/wzoru, aż po podjęcie stosownych kroków prawnych w przypadku naruszenia praw patentowych przez konkurencję.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas