Artykuł sponsorowany Obsługa prawna firm

Obsługa prawna firm

Obecnie coraz większa liczba firm podejmuje stałą współpracę z kancelariami radców prawnych, które specjalizują się również w doradztwie podatkowym. Celem współpracy jest zaś zapewnianie bezpieczeństwa prawnego podmiotowi i zagwarantowanie sprawnego eliminowania różnych zagrożeń oraz problemów. Dowiedz się, czego może dotyczyć obsługa prawna podmiotów gospodarczych.

Z jaką kancelarią współpracować?

Obsługa prawna firm to nie tylko rozwiązywanie różnych spraw prawnych, ale także tych z dziedziny biznesowej, marketingowej, podatkowej i finansowej. Dzisiaj zatem przedsiębiorstwa poszukujące prawników do nawiązania stałej współpracy, wymagają od nich kompetencji dotyczących prawa gospodarczego, handlowego, administracyjnego, skarbowego, karnego, a także doświadczenia właśnie biznesowego, czy psychologicznego. Obecnie na wzór korporacji amerykańskich, czy japońskich, wielokrotnie umowy z kontrahentami podpisywane są właśnie przy udziale zespołów prawniczych. Długofalową kooperację, warto zatem podejmować z takimi kancelariami radców prawnych i doradców podatkowych, jak z tą warszawską, prowadzoną przez mecenasów Andrzeja Arendarskiego i Marka Stejblisa.

Zakres obsługi prawnej firm

Obsługa prawna firm może dotyczyć niemalże każdego bieżącego działania przedsiębiorstwa. Radcy prawni opiniują umowy, przygotowują regulaminy i statuty, informują o zmianach przepisów prawa, tworzą opinie prawne, reprezentują klientów przez organami państwowymi, prowadzą windykację należności dla klienta, czy pomagają w sprawach pracowniczych. Często obsługa prawna – doraźna – dotyczy rozwiązywania i likwidacji spółek, ich podziału, czy też przekształceń. W sprawach spornych z US, ZUS, czy z byłymi pracownikami i kontrahentami, najlepsi radcy prawni podejmują się również pełnej reprezentacji procesowej, wraz z przygotowaniem linii oskarżenia/obrony. Podkreślić również warto to, że wielokrotnie obsługa prawna dotyczy pożądanych przez firmy optymalizacji podatkowych. Mowa o możliwości zastosowania w zgodzie z prawem np. ulgi za złe długi, czy kwartalnego rozliczenia się z VAT.

Forma współpracy

Forma współpracy firmy z radcami prawnymi może być rozmaita. Najczęściej kontakt polega na konsultacjach mailowych, telefonicznych, a nawet sms-owych, oraz oczywiście bezpośrednich. Obsługa prawna to bowiem opłacanie szerokiego pakietu usług, a nie zatrudnianie własnego pracownika, który będzie należał do struktur danej organizacji. Forma kooperacji, jej zakres, oraz koszty, muszą być zatem bardzo dokładnie omówione.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas