Artykuł sponsorowany O kremacji zwłok z Domem Pogrzebowym Gójscy

O kremacji zwłok z Domem Pogrzebowym Gójscy

Każdego dnia tysiące osób na świecie styka się ze śmiercią. Przeżywaniu żałoby towarzyszy ból, ale również konieczność dopełnienia wszelkich formalności. W ich załatwieniu może pomóc Dom Pogrzebowy Gójscy, który mieści się w Warszawie. Firma oferuje również kremację zwłok, która coraz częściej bywa ostatnią wolą zmarłego. Co wpływa na ten fakt i jak przygotowuje się ciało do kremacji?

Dlaczego kremacja zwłok stała się tak popularna?

Kremacja to proces szybki, łatwo dostępny, a także, wbrew pozorom, niedrogi. Nie trzeba ponosić kosztów z zakupem zdobionej trumny, a dodatkowo niższa będzie kwota, jaką będzie trzeba zapłacić za mniejszy nagrobek. Jej organizację warto powierzyć specjalistom, z Domu Pogrzebowego Gójscy, który mieści się przy ulicy Grenadierów 34 i oferuje swoim klientom kompleksowe usługi pogrzebowe oraz akcesoria funeralne. Co więcej, firma oferuje swoim klientom pogotowie pogrzebowe, które bez względu na porę, przez siedem dni w tygodniu odbierze ciało z domu lub ze szpitala.

Kremacja zwłok jest przyjazna dla środowiska – rozkładające się ciało, z którym ma się do czynienia przy tradycyjnym pochówku, może zanieczyścić grunt oraz wody gruntowe, podczas gdy kremacja jest bezpieczna dla przyrody. Co więcej, podczas tego procesu do atmosfery nie przedostają się żadne szkodliwe substancje. Warto zauważyć, że kremowanie zwłok nie pozostaje bez znaczenia dla cmentarzy, a dokładniej dla miejsca na większą liczbę nagrobków. Miejsce do pochówku na urnę jest mniejsze, dlatego też spopielenie zwłok jest tak popularne w dużych metropoliach, w których rodziny często muszą mierzyć się z poszukiwaniem cmentarza innego niż wybrany na początku.

Jak przygotowuje się ciało do kremacji zwłok?

Przygotowanie ciała do kremacji zwłok wygląda nieco inaczej niż w przypadku tradycyjnego pochówku. Ciało zmarłego powinno spoczywać w specjalnej trumnie z drewna lub kartonu, która jest pozbawiona zdobień, nie ma okuć metalowych, nie jest polakierowana i może zostać spalona w całości. Istotną kwestią jest wybór odpowiedniego stroju, który nie może być wykonany z tworzywa sztucznego. Warto podkreślić, że zmarły może być skremowany zarówno w garniturze czy garsonce, jak i w całunie. Przy ciele nie mogą znajdować się żadne urządzenia elektroniczne, a więc zegarki, telefony komórkowe oraz inne gadżety. Po spaleniu ciała, które trwa około dwóch godzin, prochy zmarłego trafiają do urny i można je zawieźć na miejsce pochówku.

Jak widać, kremacja może być nie tylko ostatnią wolą zmarłego, ale również przejawem troski o środowisko, a także sposobem na zmniejszenie kosztów związanych z organizacją pogrzebu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas