Materiał Partnera O czym pamiętać przy rezerwacji przeprawy promowej?

O czym pamiętać przy rezerwacji przeprawy promowej?

Przeprawa promowa to rozwiązanie wybierane m.in. przez przedsiębiorstwa zajmujące się transportowaniem ładunków do krajów, do których najłatwiej dotrzeć drogą morską. Towary trafiające z Polski do Szwecji i Finlandii czy połączenia między Wielką Brytanią a Francją, Belgią lub Holandią wymagają wyboru odpowiedniego połączenia. O czym należy pamiętać przy jego rezerwowaniu?

Formalności i najważniejsze dane

Warunkiem zarezerwowania biletu na przeprawę promową jest podanie wszystkich najważniejszych danych. Zaliczają się do nich przede wszystkim informacje na temat osób, które będą w przeprawie uczestniczyć. W przypadku firm transportowych zajmujących się przewozem ładunków za pomocą samochodów dostawczych czy ciągników siodłowych z naczepą niezbędne będą też dane tych właśnie pojazdów. Oprócz marki i modelu należy przedstawić również numery rejestracyjne. Jeśli na promie ma znaleźć się wspomniany zestaw pojazdów, konieczne jest uzupełnienie informacji na temat ciągnika i naczepy.

Każda osoba wypełniająca specjalny formularz powinna też podać swój numer kontaktowy, a w przypadku firm konieczne jest zawarcie zaświadczenia o działalności gospodarczej. Pamiętać trzeba o numerze NIP czy REGON – także i one są istotne przy rezerwacji przeprawy promowej. Z formalnościami niekiedy trudno poradzić sobie samemu, dlatego warto zdecydować się na profesjonalną pomoc. Pośrednictwo przy rezerwacji przepraw promowych to główny element działalności firmy Europaservice, która gwarantuje pełne wsparcie w tym zakresie. Oznacza ono również m.in. wyszukiwanie najkorzystniejszych ofert, co pozwala znaleźć tę najlepiej dopasowaną do potrzeb klienta.

Wyszukiwanie najlepszych połączeń

Jednym z kluczowych elementów działania firm transportowych jest optymalizacja realizowanych przewozów. Dzięki korzystaniu z atrakcyjnych ofert połączeń promowych przedsiębiorstwa mogą uzyskać znaczne oszczędności. Takie działanie wymaga jednak sporej wiedzy i możliwości w zakresie wyszukiwania i rezerwacji przepraw promowych. Posiadają je renomowani pośrednicy, którzy będą w stanie znaleźć połączenia zarówno z Polski, jak i z krajów zagranicznych. Należy zatem przy wyborze przepraw promowych pamiętać też o znalezieniu jak najkorzystniejszych z dostępnych połączeń.

Ważne jest również właściwe zarezerwowanie biletów na prom. Wypełnienie wspomnianych danych w specjalnych formularzach to istotny element działań w tym zakresie, podobnie jak sam proces rezerwacji. Także i je warto powierzyć pośrednikowi, który może okazać się sporym wsparciem dla firm wykorzystujących transport drogą morską jako jeden z kluczowych elementów swojej działalności.

Opracowanie:

Europaservice Sp. z o.o. sp.k.

Gdańsk , mjr. Słabego 7 lok. 02

Podziel się