Materiał Partnera O czym należy pamiętać przy transporcie zwłok?

O czym należy pamiętać przy transporcie zwłok?

Śmierć osoby bliskiej w określonej odległości od planowanego miejsca pochówku wymaga zrealizowania specjalistycznego transportu zwłok. Nierzadko zdarza się, że zgon następuje nawet poza granicami kraju, co jest dodatkowym utrudnieniem i wymaga spełnienia wielu formalności. O czym zatem należy pamiętać w tym zakresie i w jaki konkretnie sposób są w stanie pomóc renomowane zakłady pogrzebowe?

Całodobowa pomoc

Odejście bliskiej osoby nastąpić może w najmniej oczekiwanym momencie, dlatego dobre zakłady pogrzebowe zajmujące się transportem zwłok działają całodobowo, co jest znacznym ułatwieniem dla klientów. Do ich dyspozycji pozostają odpowiednio wyposażone karawany, którymi możliwe jest przewiezienie zwłok nawet z zagranicy. Tego typu transport realizowany jest jednak tylko w momencie, gdy spełnione zostaną wszelkie warunki związane z wypełnieniem odpowiednich formalności. W tym względzie również warto zdecydować się na pełne wsparcie renomowanego zakładu pogrzebowego, którego pracownicy pomogą w zgromadzeniu niezbędnej dokumentacji i złożeniu jej do odpowiednich instytucji i organów. Zakład pogrzebowy Bożena Witwicka świadczy kompleksowe usługi w zakresie transportu zwłok zarówno w kraju, jak i za granicą – w ramach pełnego wsparcia specjaliści zajmą się wypełnieniem niezbędnych formalności związanych z takim przedsięwzięciem. Jakie dokładnie dokumenty wymagane są do sprowadzenia zwłok z zagranicy?

Poprawnie wypełnione formalności

Śmierć poza granicami kraju to wiele obowiązków dla rodziny osoby zmarłej. Przede wszystkim niezbędne jest wykonanie translacji dokumentów u tłumacza przysięgłego. Dobre zakłady pogrzebowe organizują w ramach świadczonych usług odprawy w konsulatach. Do transportu zwłok z zagranicy konieczne są jednak konkretne dokumenty – w przypadku zgonu osoby pozostającej w związku małżeńskim wymagany jest zarówno akt urodzenia, jak i małżeństwa. Należy pamiętać, że tego typu dokumentacja musi być sporządzona w formacie międzynarodowym. Konieczne jest również ustalenie miejsca pochówku osoby zmarłej. Wynika to z konieczności podania tej informacji w celu uzyskania pozytywnej decyzji odnośnie transportu zwłok wydanej przez starostę lub prezydenta miasta. Warto wiedzieć, że wszelkie formalności konieczne są nawet w przypadku zdecydowania się na kremację zwłok za granicą. Transport zwłok jest zatem przedsięwzięciem skomplikowanym pod każdym względem, jednak można w tym zakresie zapewnić sobie spore wsparcie w postaci kompleksowych usług świadczonych przez renomowane zakłady pogrzebowe. Należy przede wszystkim pamiętać o wypełnieniu wszelkich formalności, ale też o zapewnieniu zmarłej osobie godnych warunków podczas transportu.

Opracowanie:

Bożena Witwicka Zakład pogrzebowy

Wrocław , Borowska 254

Podziel się