Materiał Partnera O czym należy pamiętać organizując imprezę masową?

O czym należy pamiętać organizując imprezę masową?

Planujesz organizację meczu piłki nożnej lub koncertu dla dużej grupy osób? Sprawdź, czy jest to impreza masowa i co zrobić, aby dobrze się do niej przygotować. Zobacz, o jakie formalności musisz zadbać przed rozpoczęciem imprezy masowej, a także, o czym koniecznie pamiętać po jej zakończeniu.

Czym jest impreza masowa?

Impreza masowa to wydarzenie artystyczne, rozrywkowe lub sportowe, w którym uczestniczy wiele osób (w zależności od miejsca organizacji powyżej 300, 500 lub 1000 osób), podlegające ścisłym wymaganiom prawnym. Może być to zarówno koncert, festyn,  jak i mecz piłkarski na stadionie. Imprezy masowe odbywać się mogą w budynkach zapewniających miejsce dla minimum 500 osób w przypadku imprez artystyczno-rozrywkowych albo 300 w przypadku imprez sportowych lub otwartych przestrzeniach, gwarantującym miejsce dla co najmniej 1000 gości. Imprezą masową nie jest natomiast widowisko mające miejsce w teatrze, operze, operetce, filharmonii, kinie, muzeum, bibliotekach, domach kultury, galeriach sztuki lub szkole.

Wymagania prawne

Organizator imprezy masowej musi pamiętać o wielu sprawach:

  • zdobyciu pozwolenia na organizację wydarzenia,
  • zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom imprezy,
  • zabezpieczeniu medycznym,
  • sprawdzeniu stanu technicznego obiektu – w szczególności instalacji cieplnych i gazowych.

Aby otrzymać pozwolenie na zorganizowanie imprezy masowej musisz złożyć odpowiedni wniosek, a także wniosek o opinię  o wymaganym zabezpieczeniu imprezy, zastrzeżeniach do stanu technicznego obiektu lub terenu oraz możliwych zagrożeniach do odpowiednich służb.

Jeśli planujesz zrobić płatny wstęp, pamiętaj także o ubezpieczeniu OC.

Ekipa sprzątająca

Po zakończonej imprezie i przed oddaniem obiektu należy doprowadzić go do porządku. W zależności od typu imprezy oraz poziomu kultury zaproszonych gości, stan budynku może być różny, dlatego warto w tym celu zatrudnić profesjonalistów, którzy poradzą sobie z najtrudniejszymi nawet zabrudzeniami. Sprzątanie po imprezach masowych znaleźć możesz w ofercie dobrych firm sprzątających, takich jak firma Panmopik, oferująca pełen zakres prac porządkowych.

W ramach sprzątania po imprezie wykonywane są prace takie jak: sprzątanie i segregacja śmieci, zamiatanie, odkurzanie, mycie powierzchni podłogowych, czyszczenie przestrzeni użytkowych oraz wiele innych – w zależności od miejsca, w którym odbywało się wydarzenie. Firmy sprzątające oferują sprzątanie po imprezach masowych zarówno jako jednorazową usługę, jak i stałą współpracę z organizatorami imprez lub właścicielami obiektów.

Opracowanie:

Panmopik Usługi Sprzątające Jacek Zuziak

Bielsko-Biała , Morskie Oko 2 lok. 9

  • tel. 573 954 056

Podziel się