Materiał Partnera Nośniki pieczątek

Nośniki pieczątek

Pieczątka firmowa jest jednym z najważniejszych elementów, które identyfikują każdą firmę.  Znajdują się na niej bowiem wszystkie najbardziej istotne dane. Stanowi ona świadectwo wiarygodności i nadaje moc prawną dokumentom i pismom. Polskie prawo nie nakłada obowiązku posiadania pieczątki przez firmy. Czy posiadanie pieczątki daje jakieś wymierne korzyści, czy należy rozważyć opcję jej posiadania?

Zalety posiadania pieczątki firmowej i jej wielkość

Pieczątka firmowa ułatwia pracę i pozwala zaoszczędzić czas. Nie trzeba bowiem wypełniać wszystkich dokumentów odręcznym podpisem - można go właśnie zastąpić przybiciem w odpowiednim miejscu firmowej pieczątki. Pieczątka podnosi też wiarygodność firmy, firma odbierana jest jako rzetelna i godna zaufania. Stanowi ona również formę reklamy. Potencjalny klient może zobaczyć pieczątkę w różnych miejscach, zapisując sobie w pamięci dane, które w późniejszym czasie wykorzysta do kontaktu. Dlatego warto umieścić na niej również takie rzeczy jak logo czy adres e-mail. Wielkość pieczątki jest uzależniona przede wszystkim od ilości zawartych danych i częstotliwości jej użytkowania. Oprócz pieczątek standardowych, na rynku można dostać pieczątki kieszonkowe, lekarskie oraz kołki i stemple. Pieczątki kieszonkowe świetnie sprawdzą się w podróży czy na delegacjach. Kołki i stemple nadają się wyłącznie do wykorzystania w biurze. Różnorodność oferty pozwala dowolnie dostosować produkt do indywidualnych potrzeb.

Automaty samotuszujące i inne nośniki

Najbardziej popularną formą pieczątki jest automat samotuszujący. Wystarczy go docisnąć, aby uzyskać wyraźne, dobre jakościowo odbicie.  Automat samotuszujący  oferuje najwyższą szybkość, ale również precyzję i jakość odbicia.  Pieczątki samotuszujące są też bardzo wydajne. W ofercie rynkowej dostępne są automaty plastikowe i metalowe. Automaty plastikowe są tańsze i mają mniejsze rozmiary, dlatego sprawdzają się również w wersji przenośnej. Zaletą automatów metalowych jest ich duża wytrzymałość. Kołki drewniane i plastikowe do pieczątek stosuje się najczęściej w dziale księgowości do stempli dekretacyjnych, dużych tabel księgowych. Pieczątki na kołkach wymagają oddzielnej poduszki z tuszem. Na rynku w użyciu są również pudełka plastikowe i metalowe (lekarskie), doceniane z uwagi na małe rozmiary. Sprawdzają się w przypadku niezbyt często użytkowanych, lecz często przewożonych pieczątek.
Przed zamówieniem pieczątki należy się dokładnie zastanowić do jakich celów ona będzie nam potrzebna. Jedne pieczątki sprawdzają się w księgowości a inne na co dzień w biurze. Inne na delegacji, jeszcze inne na miejscu. Warto porozmawiać z pracownikiem firmy, który w sposób profesjonalny pomoże w wyborze odpowiedniego sprzętu.

Podziel się