Materiał Partnera Na czym polega prawna obsługa przedsiębiorstwa?

Na czym polega prawna obsługa przedsiębiorstwa?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to doskonały sposób na spełnienie swoich ambicji zawodowych i uniezależnienie się od pracy na etacie. Oprócz licznych korzyści związanych z posiadaniem biznesu, na przedsiębiorcy ciąży też wiele obowiązków i powinności. Funkcjonowanie każdej firmy musi być zgodne z prawem. Znajomość kodeksów zazwyczaj nie jest jednak mocną stroną przedsiębiorców. Z tego też względu potrzebują oni pomocy prawników, którzy doskonale orientują się w zawiłości obowiązujących przepisów. Co należy do obowiązków specjalistów?

Kiedy przedsiębiorstwu potrzebna jest pomoc prawnika?

Prawo towarzyszy przedsiębiorcom każdego dnia. Coraz częściej zdają sobie oni sprawę z tego, że większość decyzji biznesowych, dobrze jest skonsultować z doświadczonym radcą prawnym. Zapotrzebowanie danej firmy na pomoc profesjonalistów jest kwestią indywidualną. Niektóre przedsiębiorstwa decydują się na pomoc prawnika tylko w doraźnych sytuacjach, jednak zdecydowana większość z nich podejmuje stałą współpracę z wybraną kancelarią. Duże korporacje tworzą własne działy prawne, lecz dla małych i średnich firm zatrudnienie prawnika na stałe to zbyt duży wydatek.

Jak informuje specjalista z Kancelarii Radcy Prawnego z Bielsko-Białej – regularna współpraca z niezależnym prawnikiem jest dla przedsiębiorców bardziej opłacalna i komfortowa. Ma na to wpływ dogodna forma rozliczeń w formie opłaty ryczałtowej lub według stawki godzinowej prawnika oraz możliwość wszechstronnego kontaktu ze specjalistą. Wszelkie zapytania można kierować do radcy prawnego nie tylko osobiście, ale też telefonicznie i za pośrednictwem Internetu. Prawnik dokłada wszelkich starań, by daną sprawę rozwikłać możliwie jak najszybciej, kierując się interesem swojego klienta.

Obsługa prawna firm – na czym polega?

Zakres obsługi prawnej zawsze dopasowany jest do potrzeb danego przedsiębiorstwa. W jej ramach większość kancelarii świadczy jednak podobne usługi. Możemy wymienić wśród nich:

  • porady prawne związane z działalnością gospodarczą klienta,
  • tworzenie oraz opiniowanie umów,
  • opracowywanie regulaminów, statutów,
  • analiza zmian w przepisach prawnych, które dotyczą branży klienta,
  • reprezentowanie klienta w sądzie, przed urzędami, windykatorami,
  • windykacja wierzytelności,
  • zakładanie i rejestr spółek,
  • przekształcenie przedsiębiorstwa.

Prawnik pomoże także w sprawach związanych z pracownikami firmy. Będzie on również istotnym wsparciem w chwili, gdy zaistnieje konieczność likwidacji przedsiębiorstwa bądź rozwiązania spółki.

Opracowanie:

Zdzisław Kliś Kancelaria radcy prawnego

Bielsko-Biała , Sukiennicza 8

Podziel się