Materiał Partnera Na czym polega pełna organizacja pochówku?

Na czym polega pełna organizacja pochówku?

Wiele zakładów pogrzebowych spełniając najwyższe standardy branży funeralnej oferuje rodzinom zmarłych usługi polegające na pełnej organizacji pochówku. To wtedy krewni, na których barkach spoczywa przygotowanie pogrzebu do minimum ograniczają swoje kompetencje organizacyjne, polegając na specjalistach domu pogrzebowego. Pozwala to zmniejszyć stres, by móc pogrążyć się w zadumie i modlitwie za zmarłego.

Pełna pomoc administracyjna

Dobry dom pogrzebowy w ramach pełnej organizacji pochówku zapewni pomoc przy procedurach administracyjnych. Mowa o tych dotyczących spraw załatwianych u zarządcy cmentarza, w parafii, w urzędzie, czy nawet u ubezpieczyciela. Uzyskać można tym samym pomoc w otrzymaniu zasiłku pogrzebowego, co wielokrotnie pozwala także na skorzystanie z obsługi funeralnej bezgotówkowej. Pamiętaj również o tym, że dobry zakład za Ciebie może poinformować rodzinę i znajomych o miejscu oraz czasie pochówku, a także może zająć się organizacją konsolacji! Często rodzina prosi również o wynajem autokaru przed kościół. Specjalna pomoc wymagana jest zaś przy kremacjach ciał zmarłych. Wtedy dom pogrzebowy pomoże przejść przez całą, bądź co bądź niełatwą procedurę.

Przygotowanie ciała i wybór trumny

W obowiązku domu pogrzebowego jest przewiezienie ciała z domu spokojnej starości, szpitala, czy po prostu z domu zmarłego, a następnie przygotowanie go do pochówku. W przypadku pełnego zakresu współpracy to zakład funeralny pomoże wybrać dany strój, co bywa wielokrotnie ciężkie dla rodziny nieboszczka przy samodzielnym doborze. Ważne jest także to, aby ciało z szacunkiem było przygotowane do ostatniego pożegnania, również w kwestiach bezpieczeństwa sanitarnego. Ważna jest zatem odpowiednie wysterylizowanie oraz przygotowanie naturalnego makijażu pośmiertnego (tanatokosmetyka). Na życzenie rodziny można również przeprowadzić takie zabiegi, jak farbowanie włosów! Dom pogrzebowy powinien również w szybki sposób zamknąć sprawę wyboru trumny lub urny.

Oprawa pogrzebowa – muzyczna i florystyczna

W zakresie pełnej organizacji pochówku można liczyć również na to, że zakład pogrzebowy zajmie się przygotowaniem oprawy florystycznej oraz muzycznej. Oczywiście jest to dokonywane w konsultacji z rodziną zmarłego, która może zażyczyć sobie wiele niestandardowych elementów. Mowa np. o zatrudnieniu śpiewaka operowego, kwartetu smyczkowego, czy o przygotowaniu kwiatów – wieńców oraz wiązanek – w wielu barwach. Pamiętać przy tym należy o tym, że nie każdy pogrzeb przeprowadzany jest w obrządku rzymskokatolickim. Najlepsze domy pogrzebowe są w stanie pomóc w przygotowaniu również pięknego pożegnania świeckiego z udziałem np. mistrza ceremonii. Wiele próśb organizatorów spełnia m.in. Zakład usług pogrzebowych Janusza Piskorskiego, który wie, jak ważne jest wsparcie rodziny w trudnych chwilach, jaką jest niewątpliwie śmierć ukochanej osoby.

 

Opracowanie:

Podziel się