Materiał Partnera Na czym polega ozonowanie pomieszczeń i jakie są tego efekty?

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń i jakie są tego efekty?

Zdarzają się sytuacje, kiedy konieczne jest zdezynfekowanie pomieszczenia – czyli oczyszczenie go z bakterii, wirusów i grzybów. Przyczyn może być wiele. Często decydujemy się skorzystać z tej usługi, gdy wprowadzamy się do nowego mieszkania, dowiadujemy się o chorobie bądź alergii członka naszej rodziny lub gdy mamy problem z pleśnią, a co za tym idzie – nieprzyjemnym zapachem w domu. Proces dezynfekowania pomieszczeń zyskał też na znaczeniu w ostatnim czasie ze względu na pandemię koronawirusa. Jedną z najpopularniejszych metod stosowanych w tym celu jest tzw. ozonowanie. 

Ozonowanie pomieszczeń – na czym to właściwie polega?

Jak sama nazwa wskazuje, kluczowym elementem tej metody dezynfekcji jest ozon, który wyróżnia się na tle konkurencji wysoką skutecznością. Jak informują specjaliści z firmy Ecoclean, żaden inny detergent nie jest w stanie wyeliminować substancji organicznych i nieorganicznych tak skutecznie. Składnik ten uwalnia bowiem dodatkowy atom tlenu, który natomiast prowadzi do utleniania związków chemicznych. Dzięki temu jest bardzo silnym dezynfektorem, choć ma wysoki stopień toksyczności – dezynfekcja powinna być zatem przeprowadzana przez wykwalifikowane osoby. Niezbędny jest również specjalistyczny sprzęt – cały proces odbywa się z zastosowaniem profesjonalnego generatora ozonu. 

Warto wspomnieć o tym, że ozonowanie nie jest przeznaczone wyłącznie do dezynfekcji pomieszczeń. Możemy tę metodę wykorzystać w celu przykładowo usunięcia nieprzyjemnych zapachów z samochodu – takich jak dym papierosowy, stęchlizna czy zanieczyszczenia z klimatyzacji.

Jakie są efekty ozonowania?

Ozonowanie pomieszczenia pozwoli nam zachować w nim niemal sterylne warunki. Pozbywamy się bowiem w ten sposób wszelkich drobnoustrojów, takich jak wirusy i bakterie. Badania wykazały, że ozon neutralizuje także koronawirusy, a więc w obecnych czasach ta metoda cieszy się dużą popularnością. To idealna opcja dla alergików, bowiem ozonowanie eliminuje z pomieszczenia wszelkie alergeny. Pozbywamy się wówczas także nieprzyjemnych zapachów, co znacząco poprawia nasz komfort życia. Ozonowanie umożliwia też zażegnanie problemu z insektami, takimi jak mole czy pluskwy, których usunięcie jest praktycznie niemożliwe bez zastosowania specjalistycznych metod. To wszystko sprawia, że proces ten powszechnie stosowany jest nie tylko w prywatnych domach czy mieszkaniach, ale również w budynkach biurowych, gospodarczych, halach przemysłowych, hotelach, zakładach pogrzebowych, a nawet w szpitalach. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas