Artykuł sponsorowany Na czym polega ozonowanie?

Na czym polega ozonowanie?

Zastanawiasz się, czy ozonowanie to dobra metoda usuwania chorobotwórczych drobnoustrojów? Sposób ten jest polecany przez wielu przedsiębiorców, którzy korzystają z usługi ozonowania regularnie – właścicieli hoteli, przedszkoli oraz pomieszczeń biurowych. W dobie pandemii warto zastanowić się nad zleceniem ozonowania swojej firmy, aby skutecznie pozbyć się mikroorganizmów i poprawić jakość powietrza. Czym jest ozonowanie i dlaczego warto je stosować?

Czym jest ozon?

Ozon jest gazem, złożonym z trzech cząsteczek tlenu. Skutecznie zabija mikroorganizmy i jednocześnie nie zanieczyszcza środowiska naturalnego, dlatego jest coraz chętniej wybierany do dezynfekcji pomieszczeń. Od lat stosuje się go również do oczyszczania wody, również w basenach, gdzie sprawdza się o wiele lepiej niż chlor. W przeciwieństwie do chloru ozon nie powoduje reakcji alergicznych, a tuż po zakończeniu procesu ozonowania, gaz rozpada się do dwucząsteczkowego tlenu, dzięki czemu nie zmienia właściwości powietrza.

Jak przebiega ozonowanie?

Ozonowanie to proces emisji gazu wewnątrz dezynfekowanego pomieszczenia. Ozon dociera do wszystkich zakamarków i doskonale wnika również w tkaniny. Zabija drobnoustroje nagromadzone w dywanach i wykładzinach, a nawet pluszowych zabawkach. Ozonowanie znajduje się między innymi w ofercie firmy O3M, która działa na terenie Trójmiasta i okolicy.

Etapy ozonowania:

  1. Wywiad na temat pomieszczeń, które mają zostać poddane ozonowaniu.
  2. Uszczelnienie pomieszczenia i obliczenie odpowiedniej ilości gazu.
  3. Wyniesienie z pomieszczenia roślin oraz zwierząt.
  4. Utlenienie ozonu.
  5. Pomiar stężenia ozonu (po utlenieniu zawartość ozonu powinna być bezpieczna dla osób przebywających w pomieszczeniu).

Ozonowanie zwykle trwa od 60 minut do 2 godzin. Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia oraz ilości gazu, który będzie wykorzystany do jego dezynfekcji.

Jakich efektów się spodziewać?

Ozonowanie usuwa nie tylko mikroorganizmy (wirusy, bakterie, grzyby), ale również roztocza i alergeny. Proces ten skutecznie niweluje nieprzyjemne zapachy, dlatego ozonowanie jest często zlecane w przypadku gabinetów lekarskich oraz weterynaryjnych. Efekty są widoczne bezpośrednio po zakończeniu ozonowania. Po odczekaniu aż ozon się utleni, można wejść do pomieszczania i poczuć znacznie lepszą jakość powietrza. Ozonowanie jest szczególnie doceniane przez alergików i astmatyków, dla których przebywanie w pomieszczeniach pełnych alergenów nie jest przyjemne. Ozonowanie najlepiej przeprowadzać nocą lub w weekend, dzięki czemu nie koliduje z funkcjonowaniem danego budynku.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas