Materiał Partnera Na czym polega obsługa prawna firm?

Na czym polega obsługa prawna firm?

Przedsiębiorca zobowiązany jest do prowadzenia własnej działalności przede wszystkim zgodnie z prawem. Z tego względu powinien on zadbać o stronę prawną swojej firmy, czyli m.in. właściwe zawieranie transakcji i sporządzanie umów zgodnych z obowiązującymi przepisami. Pomóc w tym może adwokat realizujący usługi w zakresie wsparcia prawnego dla przedsiębiorstw.

Umowy sporządzane w ramach obsługi prawnej firm

Nawiązanie przez przedsiębiorcę współpracy z kancelarią adwokacką to niewątpliwie rozwiązanie komfortowe i chroniące interesy osoby kierującej własną działalnością. Adwokat specjalizujący się m.in. w prawie gospodarczym będzie bowiem w stanie przygotować dla klienta rozmaite umowy. Są one zawierane chociażby z zatrudnianymi pracownikami, ale również z kontrahentami. Jeśli natomiast po podpisaniu umowy dojdzie do sporu, to adwokat będzie reprezentował interesy swojego klienta w sądzie lub przed innymi organami.

Umowy handlowe sporządzone zgodnie z obowiązującymi przepisami są w pełni wiążące, co przed ich przedłożeniem i podpisaniem sprawdzone zostanie przez specjalistę w ramach wspomnianej obsługi prawnej dla firm. Takie działania realizuje kancelaria adwokacka Katarzyny Kot. Nawiązanie z nią stałej współpracy jest dla przedsiębiorcy rozwiązaniem korzystnym także z wielu innych względów. Pomoc obejmuje bowiem również sprawy z zakresu prawa spółek czy negocjacji.

Kiedy adwokat może reprezentować firmę?

Dzięki obsłudze prawnej firm adwokat zajmujący się realizacją zadań z tym związanych będzie reprezentował przedsiębiorstwo w różnych sytuacjach. Przede wszystkim są to wspomniane już spory z kontrahentami lub pracownikami kończące się w sądzie. Zanim jednak nieścisłości przedstawione zostaną na wokandzie, dobrze jest przeprowadzić negocjacje. Reprezentujący firmę adwokat będzie dążył do ugody, jednak zostanie ona podpisana wyłącznie w momencie, gdy będzie satysfakcjonująca dla klienta.

Obsługa prawna firm przez sprawdzoną kancelarię adwokacką daje przedsiębiorcom możliwość uniknięcia problemów związanych z działaniem wbrew obowiązującym przepisom. Są one obecnie bardzo często zmieniane, dlatego osoby prowadzące własną działalność mogą nieprawidłowe decyzje podejmować całkowicie nieświadomie. Brak wiedzy nie jest jednak w tym wypadku usprawiedliwieniem, a konsekwencje działania niezgodnego z prawem mogą być poważne. Takich błędów unikniemy właśnie dzięki stałej współpracy z kancelarią adwokacką, która na bieżąco poinformuje przedsiębiorcę o wszelkich zmianach w przepisach prawnych.

Opracowanie:

Kancelaria Adwokacka Katarzyna Kot

Limanowa , Piłsudskiego 29

Podziel się