Materiał Partnera Na czym  polega konserwacja systemów alarmowych?

Na czym polega konserwacja systemów alarmowych?

Czy wiesz, że samo założenie systemu alarmowego to dopiero połowa sukcesu? Żeby instalacja była zawsze sprawna i gwarantowała bezpieczeństwo, konieczne jest regularne wykonywanie przeglądów. Bez względu na to, czy alarm znajduje się w domu jednorodzinnym, czy też w zakładzie pracy – zadbaj o jego konserwację! Jak często ją zlecać i kto się tym zajmuje?

Jak często konserwować?

Częstotliwość przeglądów technicznych systemów alarmowych jest ściśle uzależniona od rodzaju budynku. Najczęściej konserwacje wykonuje się raz na:

  • Pół roku – w przypadku domów, mieszkań, biur oraz małych firm.
  • Kwartał – w przypadku hurtowni, magazynów, banków oraz sklepów jubilerskich i kantorów.
  • Miesiąc – w przypadku budynków szczególnie narażonych na włamania.

Oczywiście konserwację warto zlecić również wtedy, kiedy obiekt był narażony na działanie szkodliwych czynników np. gwałtownej burzy z wiatrem lub intensywnych deszczów, które doprowadziły do zalania instalacji.

Komu zlecić?

Konserwacja systemów alarmowych wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, ale również dostępu do profesjonalnych części zamiennych, aby w razie konieczności, konserwator mógł naprawić wszystkie usterki. Zarówno przegląd, jak i serwis systemów alarmowych oferuje między innymi przedsiębiorstwo Edmar Security. Pamiętaj, aby nigdy nie kombinować na własną rękę. Próby samodzielnego naprawienia alarmu mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Zdarza się, że po tego typu praktykach konieczny jest kompleksowy remont instalacji, gdyż doszło do nieodwracalnych awarii. Konserwacją alarmu musi zawsze zajmować się specjalista!

Na czym polega usługa?

Zakres usługi jest w dużej mierze uzależniony od tego, w jakim stanie jest system alarmowy. Wśród najważniejszych czynności można wymienić:

  • Przegląd – obejmuje wszystkie elementy. Nie tylko czujniki, ale również całą instalację elektryczną, wchodzącą w skład systemu alarmowego.
  • Naprawę – bieżące naprawy instalacji to podstawa, aby system był sprawny i działał bez zarzutu przez wiele lat.
  • Remont – w obrębie prac konserwacyjnych można wymienić również modernizację oraz rozbudowę instalacji. Przekładem może być zsynchronizowanie alarmu z monitoringiem. Jest to coraz chętniej wybierane zarówno przez przedsiębiorców, jak i właścicieli domów jednorodzinnych.

Bardzo ważne jest regularne eliminowanie usterek. Nawet drobne uszkodzenie systemu może sprawić, że z czasem całkowicie przestanie działać, a twój budynek straci ochronę i będzie narażony na włamanie.

Opracowanie:

Edmar Security

Gdańsk , Mostowa 14

Podziel się