Materiał Partnera Na co zwrócić uwagę wybierając firmę sprzątającą?

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę sprzątającą?

Różnego rodzaju firmy, biura, sklepy czy gabinety coraz częściej decydują się na wynajęcie profesjonalnej firmy sprzątającej. To rozwiązanie nie tylko wygodne, ale też opłacalne. Jednak jeśli już ktoś korzysta z takich usług, chce mieć pewność, że będą one w pełni kompleksowe i rzetelne. Jak znaleźć firmę, która spełni nasze oczekiwania? Co wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji?

Doświadczenie i profesjonalizm

Jak nietrudno się domyślić najważniejszą kwestią są kompetentni, doświadczeni pracownicy. W końcu ma to kluczowe znaczenie dla efektywności oraz poprawności wykonywanych prac. Po pierwsze, profesjonaliści wiedzą, w jaki sposób czyścić, a w jaki nie, konkretne powierzchnie oraz obiekty. Po drugie, dobrze znają działanie poszczególnych detergentów, często silnie oddziałujących chemicznie, dzięki czemu są w stanie odpowiednie je dobrać względem konkretnych zabrudzeń. To natomiast sprawia, że nie musimy obawiać się zniszczenia mebli czy podłóg na skutek nieodpowiedniej pielęgnacji. Po trzecie, ważna jest odpowiednia komunikacja z klientem, terminowość wywiązywania się ze zobowiązań oraz dopasowanie godzin pracy do potrzeb danej firmy.  

Zakres usług

Sprzątanie biur, sklepów czy innych miejsc często wymaga bardzo zróżnicowanych prac. Dlatego już na samym początku warto zwrócić uwagę na zakres usług, jakie oferuje firma, aby później uniknąć konieczności szukania innych specjalistów. I tak znajdująca się w Będzinie firma Nico Usługi Sprzątające oprócz standardowych czynności takich jak odkurzanie oraz mycie podłóg, mebli i okien, zajmuje się również czyszczeniem wszelkiego rodzaju dywanów, a także mebli tapicerowanych. Co więcej, oferują także kompleksowe sprzątanie po remontach bądź budowach. Natomiast duże doświadczenie sprawia, że pracownicy doskonale sprawdzą się zarówno przy sprzątaniu mniejszych, jak i większych powierzchni.  

Odpowiednie zaplecze

Jako odpowiednie zaplecze można rozumieć osoby zatrudnione w firmie, ale też wszelkiego rodzaju detergenty i środki czyszczące oraz narzędzie i akcesoria, które wykorzystywane są podczas pracy. Tylko wysokiej jakości preparaty pochodzące ze sprawdzonych źródeł, przyniosą pożądane efekty i z łatwością pozbędą się wszystkich zabrudzeń, a jednocześnie nie zniszczą czyszczonej powierzchni. To samo dotyczy specjalistycznych sprzętów, które każda profesjonalna firma sprzątająca powinna posiadać na własność, tak aby móc świadczyć usługi niezależnie od miejsca oraz jego wyposażenia. Jest to szczególnie istotne, ponieważ nieodpowiednie sprzątanie, może zamiast estetycznego efektu, przynieść więcej szkód.

Opracowanie:

Nico Usługi Sprzątające Agnieszka Pietrzyk

Będzin , Wajdy 5 lok. 29

  • tel. 537 621 571

Podziel się