Materiał Partnera Mikrokamery i mikrosłuchawki. Do czego się je używa?

Mikrokamery i mikrosłuchawki. Do czego się je używa?

Każdy z nas słyszał o prywatnych biurach detektywistycznych, wykorzystywanych nie tylko przez zdradzone żony czy mężów. Sprzęt używany przez profesjonalistów daje ogromne możliwości w odnalezieniu zaginionej osoby, wykryciu nielegalnych działalności, drobnych przestępstw, a także w przypadku niepożądanych sytuacji w pracy.

Urządzenia takie jak mikrosłuchawki i mikrokamery mogą znaleźć zastosowanie także w życiu codziennym. W jaki sposób?

Mikrosłuchawka

To miniaturowe urządzenie mocowane w uchu jest  praktycznie niewidoczne z zewnątrz. Mikrosłuchawki oferowane przez przez zespół profesjonalistów z firmy SpecTeam pozwalają na ukrytą komunikację, która jest niemożliwa do wykrycia przez osoby postronne. Połączenie odbywa się za pośrednictwem  telefonu komórkowego z łączem Bluetooth, co zapewnia brak zakłóceń w czasie korzystania ze sprzętu . Wyposażona jest  w czuły mikrofon doskonale reagujący na szept. Prawidłowy przepływ informacji zapewnia pętla indukcyjna wytwarzająca w tym celu pole elektromagnetyczne. Zakłada się ją pod ubranie. Umożliwia ona odbieranie połączenia, wybranie ostatniego numeru lub przerwanie rozmowy, która odbywa się przy użyciu telefonu. Mikrofon z kolei najlepiej przymocować przy mankiecie. Dźwięk przekazywany jest przez kabel lub łącze Bluetooth do telefonu, a następnie poprzez sieć GSM do telefonu osoby po drugiej stronie. Mobilność mikrosłuchawki oraz prosta, intuicyjna obsługa pozwala na wykorzystanie jej w różnych sytuacjach, m. in. w przypadku, gdy nasze bezpieczeństwo jest zagrożone czy narażeni jesteśmy na utratę posiadanego mienia. Studenci to grupa, która także zna zastosowanie mikrosłuchawki. Pomoc na egzaminach czasami się przydaje. Można ją wykorzystać przy publicznym wystąpieniu. Jeśli takie sytuacje wywołują paraliżujący stres, będzie to idealnym rozwiązaniem, by sprawnie poradzić sobie z przygotowanym wcześniej przemówieniem.

Mikrokamera

Miniaturowa kamera ukryta jest zazwyczaj w guziku, co sprawia, że dostrzeżenie jej lub zorientowanie się, że właśnie tam się znajduje graniczy z cudem. Jej funkcjonowanie opiera się na jednostce nadawczej, czyli mikrokamerze połączonej z bezprzewodowym nadajnikiem oraz jednostce odbiorczej, którą stanowi bezprzewodowy odbiornik skonfigurowany np. z laptopem. Kamery te zostały przystosowane do rejestrowania i przesyłania wysokiej jakości dźwięku i obrazu, nawet w trudnych warunkach. Wiele sytuacji w codziennym życiu może zagrażać bezpieczeństwu naszych dzieci, bliskich lub nas samych. Niejednokrotnie słyszy się o przypadkach skandalicznego zachowania opiekunki do dzieci lub opiekuna osób starszych, którzy nadużywają swojej władzy, często także siły. Tego typu urządzenia pozwolą  kontrolować to , co dzieje się w domu, także podczas wakacji. Zapisane materiały będą stanowiły dowód w wyjaśnieniu wielu kontrowersyjnych lub niepokojących wydarzeń. Zespół Specteam pomoże dobrać odpowiednie urządzenie uwzględniając sytuację, którą chcemy

Podziel się