Materiał Partnera Kwiaty na wesele to nie tylko bukiet

Kwiaty na wesele to nie tylko bukiet

Ślub jest ważnym wydarzeniem dla pary młodej. Ten wyjątkowy dzień planuje się przez długi czas oraz dba się, aby każdy szczegół był dopieszczony do końca. Ważnym elementem są dekoracje ślubne, które powinny być dopasowane do osób biorących ślub. W tej kwestii ważnym dodatkiem są kwiaty. To nimi ozdabia się kościół, salę weselną, samochód oraz robi się z nich bukiet dla panny młodej. 

Bukiet panny młodej — jaki powinien być?

Bukiet ślubny jest dopełnieniem kreacji panny młodej, dlatego powinien pasować do stylu sukni ślubnej oraz jej koloru. Jeżeli w sukni pojawiają się akcenty w innym kolorze, warto zaakcentować je w wiązance ślubnej. Przede wszystkim kompozycja kwiatów powinna odzwierciedlać osobowość i gust panny młodej, dlatego ma ona przykuwać uwagę. Tutaj warto wybrać odpowiedni typ bukietu. Decydując się na klasyczną suknię, przylegającą do ciała można wybrać bukiet, w którym kwiaty są ułożone w taki sposób, by naturalnie opadały w dół. Jest to tzw. kaskada. Z kolei biedermeier składa się z gęsto ułożonych koło siebie kwiatów tworzących regularny kształt kuli. Ciekawym rozwiązaniem jest mufka. Jest to ozdoba na dłonie, dekorowana kwiatami. 

Wybierając kwiaty do bukietu, warto zdecydować się na te, występujące sezonowo. Przed zakupem można zastanowić się nad kwotą, jaką pragnie się poświęcić na ten cel. Ważne, aby współgrał on z barwami innych elementów dekoracyjnych, jak na przykład wystrój sali. Do bukietu panny młodej powinny pasować butonierki dla pana młodego oraz świadków. W tych samych barwach mogą być kwiaty, którymi panna młoda będzie mieć przyozdobione włosy.

Dekoracje ślubne

Wybierając ślub kościelny, można zatroszczyć się o to, by także on był przyozdobiony kwiatami. Jak zapewnia florystka z kwiaciarni Flor Wiolety Michałek, wystrój kościoła powinien być dopasowany do pary młodej, a także do specyfiki budynku. W inny sposób dekoruje się barokowe kościoły, a inaczej kwiaty będą prezentowały się w nowoczesnych świątyniach. Dzięki kwiatom wnętrze kościoła zostaje ocieplone. Dekoracje obejmują kompozycje kwiatowe takie jak stroiki, wiązanki oraz alejki kwiatowe. Zostaną nimi przyozdobione ławki i ołtarz. Także samochód, który dowiezie parę młodą po nabożeństwie w kościele na wesele, warto przyozdobić. Oprócz tablic rejestracyjnych dla nowożeńców można nadać pojazdowi subtelnego charakteru dzięki kwiatowym akcentom. Kwiaty na sali ślubnej służą do dekorowania wejścia na salę, stołu dla młodej pary oraz stołów dla gości, czy baru.

Opracowanie:

Podziel się